Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Temelín aneb školní výlet

25. června 2011 v 12:54 | Monica Otmili |  Postřehy (nejen) odjinud
Je doba školních výletů a i naše třída se na jeden takový vydala do Bechyně. Učitelka to spojila s exkurzí do Temelína. Upřímě, z programu jsem byla docela zklamaná, páč mě "jaderky" celkem zajímají. Chápu, že dovnitř do elektrárny jsme nesměli, ale teda program v nějakém tom informačním centru moc zajímavý nebyl. Pustili jsem tři krátké filmy, trošku se pokecalo a pak nic. (Neřeším, že spoustu lidí to nebavilo a tak jmse tam byli rozjívení. Když se zeptali na závěr, jestli máme nějaké dotazy, začala jsem řešit, jestli hoří hovno :D (Pelíšky), ale nezeptali jsme se. Jako téma k diskuzi nám to vydrželo stejně, jako když jsme řešili, zda bylo dřív vejce nebo slepice a vyšlo najevo, že první byl kohout. Bůh přece také stvořil prvního Adama (feministky, vyhlaště válku církvi!).)
Ale to už jsem jinde. Tušíte správně, přežila jsem. :D Náhodou, bylo to tam fajn. Až na ty pavouky a komáry a program v Temelíně, ale to už je vedlejší - moje blbost, že jsem si nevzala repelent. (Ale vždycky se "utěšuju" před nějakým odjezdem, že věci nutné k přežití - teda jídlo, prachy, mobil a čisté oblečení, mám.)


Gól byl, že jsem se k autobusu málem nedostala včasAvšak podařilo se a mohlo se jet. Dorazili jsem do Temelína a čekal nás program, který podle mě vážně stál za hovno (hoří? :) ). Potom deváťáci odjeli a nás zavezl autobus do Bechyně, kde jsme absorbovali cestu polem plným plevele (kde nadobro skončily další moje silonky, ale to je opět moje blbost, že jsem jela v nich) až na nějaké místo, kde rodina, které to patřilo, nejspíš pořádala tábory pro děcka či tak něco, protože tam byly chatky. No a tam jsem byli až do druhého dne, skoro nic nenaspali, já se přejedla rumovýma pralinkama, volali jsme po půlnoci béčákům (kteří byli též na nějakém výletě), ale to už vás myslím ani tak nezajímá. Nadšená jsem ale byla z místní přírody. Úžasně tam voněl les. Pořád jsem sbírala lesní jahody.

Možná vás budou zajímat fotky (ale bacha, opět moje mobilní kvalita), a hlavně ta moje, kde vám odtajním svojí tvář. Teda tu už můžete najít ve starších článcích, ale už nebude aktuální.

První na řadě je ona elektrárna Temelín. samozřejmě ani vyfotit pořádně se to nedalo, protože nás nikam nepustili. Tak mám aspoň chladící věže, které jsou teda obrovské a já jim hádala tak 10x menší výšku.


V Bechyni nás pár zdrhlo z táborového areálu na blízké pole (které jsme stihly na některých místech nechtěně zdevastovat). Vznikla tam i nádherná fotka pavouka, kterou vám bohužel neukážu, protože jí má na svědomí kamarádka. ale myslím, že vám to nijak nevadí, vzhledem k diskuzi u Taychi, kde vyšlo najevo, kolik lidí má aranchofobii.

Tak aspoň to pole.

A tady máte hříčku přírody - mě i s radioaktivními naušnicemi z minulého článku (http://me-for-all.blog.cz/1106/radioaktivni-nausnice). Fotila to též kamarádka, ale do záběru nám vlezla druhá kamarádka. Vyřešila jsem to nakonec tak, že jsem obrázek poupravila (a v Malování je to celkem fuška, ale nemám jiné prostředky) a slečně K. ořízla vše, co se dalo, hlavně hlavu. Já vám tu fotku totiž musím ukázat. :D
Mimochodem sjely mi nějak brále a svítilo mi slunko do očí, takže ty mi nějak moc vidět nejsou.

Co váš názor na jaderné elektrárny? Jste pro výstavbu dalších bloků Temelína? Byli jste se v nějaké/u nějaké podívat na exkurzi, či máte někdy kolem nich cestu? Bojíte se jich?
A máte rádi vůni lesa a zapadlé vísky, nebo radši město?
Jo, a hoří hovno? :)

Mějte se,
Monica Otmili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | E-mail | Web | 25. června 2011 v 13:18 | Reagovat

Vyhlašuji válku círvy ^^.

2 Madrak Madrak | Web | 26. června 2011 v 15:09 | Reagovat

Začalo první kolo soutěže o nej. zpěváka.

3 marieke marieke | Web | 29. června 2011 v 19:52 | Reagovat

V blízkosti žádné jaderné elektrárny jsem ještě nebyla, ale můj sen je podívat se do opuštěného města Pripjať u Černobylu, strašně mě to fascinuje, ehm. Jinak proti jaderným el.asi nejsem, pořád jsou šetrnější než uhelné (pokud tedy pomineme možnost výbuchu :-))). Ale nejlepší by bylo mít všude větrné mlýny :-)))
Ty náušnice jsou fakt super, už jsem se na ně dívala v předchozím článku!
A mám ráda jak přírodu tak města...nejradši bych bydlela někde u lesa, ale maximálně tak hodinu, hodinu a půl od Prahy :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick