Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Pohádky já ráda mám

5. června 2011 v 11:39 | Monica Otmili
Máme takové pěkné téma týdne, že jsem se rozhodla, že nezůstanu jenom u jednoho článku.
Tak tedy nejdříve bych se vyjádřila k pohádkám, co se mi líbí nelíbí, jak je vnímám. A poté jsem dvě pohádky vymyslela. Jednu O "nakažené" okurce ze Španělska a jelikož se mi líbí projekt Pohádky pro kulíšky (http://http://pohadky-pro-kulisky.blog.cz/), také bych napsala jednu - O krtečkovi pražském. Obě pohádky čekejte odpoledne, teď už k pohádkám obecně.

Jako malá jsem hltala snad všechny, co běžely v televizi a byly aspoň trochu normální. Na Večerníčka kouknu občas i teď a proto mě mrzí, když tam vidím nějaké dibné cizokrajné "pohádky". Nemluví to, nevypadá to ani hezky (Krteček sice taky nemluví, ale má to pointu, je to krásně nakreslené, narozdíl od slepic Gogo a Figi...). O večerníčcích jsem koneckonců kdysi článek už psala a spousta lidí mi dala za pravdu.

Ale je vidět, že ne všechny pohádky jsou pro všechny. Pouštět třeba tříletým dětem pohádku Sedmero krkavců (tu, kterou občas pustí ČT1), to bych nedělala. Ačkoliv patří mezi méoblíbené pohádky, řekla bych, že je to pro starší děti, přece jenom některé scény by podle mě pro malé nebyly vhodné.
Asi snad nejznámější matlanina jsou naši známi Teletubbies. Jako malá jsem na to občas koukla, ale že by mě to nějak extra bavilo? To totiž snad ani není pohádka. Co je tam zlé a co dobré? tam běhají jen čtyři postavičky, zpívají písnučku a pijou puding.

Víte jak moc se mi líbí, když slyším, že rodiče pravidelně čtou svým dětem pohádky před spaním? U mě tomu tak také bylo a moc se mi to líbilo. Doma mám takovou krabici, v níž je spousta dvojlistů a na každém je jiná pohádka na dorou noc. Řekněte mi, co by to bylo za dětství bez pohádek? Kolikrát jsem si hrála, že jsem nějaké pohádkové stvoření? Často. :) A kolikrát kdo jste kdy věřil na kouzla, zlé čarodějnice, strašidla?

Ještěže v phádkách v bojích zla a dobra vyhrává dobro. A ještě že jsou tak napínavé. Škoda, že to dobro vždy nevyhraje i v realitě...

A řekněte mi, máme mi to krásné lidové povídačky a pohádky, krásný folklór!

Monica Otmili, co se chce okamžitě vrátit do školky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Introverted Introverted | E-mail | Web | 5. června 2011 v 11:50 | Reagovat

Slepice? JAKÉ slepice? :D
A Teletubbies...Jsem divná. Nikdy jsem na ně nekoukala. :D

2 Kiki ツ Kiki ツ | Web | 5. června 2011 v 11:50 | Reagovat

Ahojky, vím že asi nemáš ráda reklamy, tak jako já sama, ale soutěžím s mým mazlíčkem, Kattynkou, je to andulka, a mám proti sobě šílenou soupeřka, která mívá 600 hlasů za týden, prosím pomoz mi ji troumfnout, abych mohla postoupit do dalšího kola, prosím tady: http://moji3piskomilove.blog.cz/1106/1-kolo-sonm
pro Kiki ツ - Kattynka, budu ti moc vděčná, oplatím ti to několika hlasy, a reklamou na mém blogu, prosím, pomoz mi.. a ještě jednou se ti omlouvám za šílenou reklamu. Ahojky, a přeji krásný zbytek dne :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick