Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

O "nakažené" okurce ze Španěl

5. června 2011 v 12:16 | Monica Otmili |  Z Otmilčina pera
První slíbená pohádka z předešlého článku. :) Tak si jí užijte, i když má být taková satiristická.


Španělsko, to jest krásná krajina. Skoro po celý rok je tam teplo, je tam moře, lidé nejsou tolik ve spěchu, mají pravidelné siesty a všemu se tam daří.
Kousek od Valencie, více do vnitrozemí, žil zemědělec Juan José Fernandéz se svojí rodinou. Měl manželku Ameliu a tři děti - Carmen, Martu a Miguela. Zatímco děti chodily pilně do školy a nosili samé jedničky, rodiče pracovali na svým velkých polích. Jejich zdrojem obživy bylo pěstování pomerančů, rajčat a okurek. A okurky měli lidé ze všeho nejradši. Juan José byl rád, protože ty jeho patřily mezi ty nejlepší, získal už řadu ocenění a jeho okurky byly vyhlášené i v Německu, Česku, na Slovensku a také v Anglii. Když tu se jeden týden stalo něco, co by nikdo nečekal.

"Hola, okurko Pepi, vstávej," řekla druhá okurka okurce Pepině. "Koukej na Juana, nese obří bednu a jde směrem k nám!" "Hurá, honem se musíme lesknout, aby si nás všimnul, jak jsme zdravé a zralé." "To je můj největší sen, odjet do zahraničí a být tam snědena." "Můj také, pst, už je tu!"

"No tyhle se mi zdají nějaké zdravě velké a čerstvé, přesně tak, aby dorazily do Česka v nejlepší chuti," říká Juan José a trhá obě dvě kamarádky okurky spolu s dalšími, které rostou kolem. Na večer byly už okurky zabaleny a připraveny na cestu do Česka. "Tý jo, já se tak těším, Česko!" "Já také, tam je ta slavná Praha, třeba jedeme zrovna tam." A okurky opravdu jely do Prahy.

Mezitím v Německu si jedna nejmenovaná firma chtěla zjistit chování nově zmutované bakterie E.coli. A jen tak úplně čistě náhodou, jim tahle zákeřná bakterie zdrhla a rozhodla se, že se schová do potravin. Jak tak ve svém sporu* letěla, řekla si: "Á, to je ale krásná okurka, tu si zajisté někdo koupí. Tak si sednu na ní a pak se konečně dostanu do střev, ještě to říct kámoškám." Bakterie však nevěděla, že cílem mutace bylo také změnit jakési myšlení bakterie tak, aby se dostala do potravin. O den později vypukla v Německu panika. Ceny okurek šly raidně dolů, protože některé občany zachvátil krvácivý průjem a jedna žena na něj dokonce i zemřela...

A okurka Pepina spolu se svou kamarádkou dorazily do Prahy. Nestačily se na ní ani vynadívat. V bedně na tržnici se hezky čepýřily, aby si j honem někdo koupil. Avšak nestalo se... Okurky si lámaly hlavu proč tak a druhý den odpověď našly.

"To jsou ale pěkné okurky, viď Terezo?" "No, vypadají pěkně, ale radši bych se zeptala, odkud jsou. Prosím vás, odkud jsou ty okurky?" "Dovoz ze Španělska, prvotřídní kvalita!" "Španělsko? Tak to vůbec nekupuj, Marie. Jedna moje známá z Německa si koupila též okurky ze Španělska a teď leží v nemocnici na krvácivý průjem!"
Okurky se nestačily divit a začaly být smutné.

O tři dny později byly okurky slevněny nejméně o polovinu a nikdo o ně nejevil zájem. Zájem klesal také o rajčata. jedno rajče vyprávělo: "No, tady se nakazila jedna ženská z Ameriky, co byla předtím v Německu a nás nikdo nechce. Dělali na nás testy a právě ani vy, ani my nejsme nakažení." "To je ale drzost." "Je to drzost, Pepi, protože prý naše nebohé příbuzné nakazili úmyslně!"

Zatímco okurky nešly na odbyt, Juan José s rodinou přišli o neuvěřitelné množství peněz a jeho rodina pomalu neměla co jíst.
Avšak pak nastal jakýsi zlom. Stopy vyšetřování vedly právě k nejmenované německé firmě na léčiva a zkoumání mikroorganismů. Zjistilo se, že původní okurky byly nakaženy úmyslně. A tak se nakonec Pepina a kamarádkou dočkaly a byly snědeny. Ale už nebyly čerstvé, to jim nikdo nevrátí. Juan José zažaloval německou firmu a dožadoval se odškodného. Na vyřízení žaloby se zatím čeká.
Celkově se nakazilo malé množstí lidí, firma Baxter (pamatujete prasečí chřipku), už vyvíjí vakcíny, které české ministerstvo zdravotnictví "potřebuje jako sůl". Avšak zelenina už nejde tolik na odbyt i přes všechny slevy...

A tak se nakazili další lidé úplně obyčejnými nemocemi proto, že nechtěli jíst zdravou zeleninu..

Konec
* Spora = jakýsi "cestovní" obal bakterie, kterým se přenáší.
Proč se jmenuje okutrka Pepina? Pepino = španělsky okurka, nikoliv značka kondomů. :D

Doufám, že jste pochopili pointu. Tedy kritizování zbytečné paniky a můj názor na to, že jde opět o úmyslné vypuštění. jak se však cítí zelenina, která nakažená není, to se nikdo nedoví. Mimochodem, nedávno jsem byla ve Španělsu - autonomní oblast Valencie a jedla jsem okurky. A myslíte, že mám krvácivý průjem?

Líbí se vám pohádka? Piště názory. A vůbec, co si myslíte o krvácivém průjmu a nákaze?

Monica Otmili
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kiki ツ Kiki ツ | Web | 5. června 2011 v 12:26 | Reagovat

děkuji ti moc :) :*

2 Kiki ツ Kiki ツ | Web | 5. června 2011 v 12:38 | Reagovat

ale ano :) moc se ti omlouvám ;) dám si tě do oblíbencých a budu ti blog komentovat :) hned když přidáš nový článek, jako veliké díky i jako to že jsem ti udělala reklamu a hněváš se :) ;)

3 Lessa Lessa | E-mail | Web | 5. června 2011 v 12:54 | Reagovat

:O

4 Gray Gray | Web | 5. června 2011 v 12:57 | Reagovat

tak to je dokonalé :D nevím jestli mám brečet,že nějakej takovej střevní humus existuje nebo se smát tvému podání :D

5 Betty Betty | Web | 5. června 2011 v 13:07 | Reagovat

Tak to je super :D

6 margarrita margarrita | Web | 5. června 2011 v 13:36 | Reagovat

Je to úžasná pohádka a jen tak mimochodem, mylím si, že to bylo úmyslné.

7 Madrak Madrak | Web | 6. června 2011 v 19:43 | Reagovat

Španělsko byla už tak špatně finančně založená zem a němci co obviňujou druhý je dorazili. Ale ta pohádka je luxusní, hrozně se ti povedla. Jako pohádka o 13 důchodech ČSSD. Dobrá práce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick