Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Vládní cirkus vydělává nejvíce

6. května 2011 v 17:20 | Monica Otmili |  Politické okénko
Přiznejme si, že Češi nemusí vůbec chodit do cirkusu. Nejen, že tím finančně nepodporují týrání zvířat a udržují rekord (v nechození do cirkusu zvířecího). Cirkus se nepotřebuje, naše vláda bohatě stačí, je to ten nejlepší cirkus, ale zároveň i nejsmutnější, navíc každým (nejen) rokem ho podporujeme vysokými částkami v podobě DPH, zdražování, snižování důchodů i odkládání důchodového věku, snižování mezd, a samozřejmě vytvářímě pěkný balík pro bezedné kapsy našich politiků. Že ne? Možná ne, ale vypadá to tak.V našem státě jsou dva žebříčky, s jejichž platností si můžeme být jistější, než s datumem spotřeby jogurtu (Joggobela, dříve 6,90, nyní 7,90; kam asi poputovala ta korunka?). Jeden je o tom, co dostáváme - mzdy, důchod, sociální dávky, přídavky postiženým, mateřskou... Tenhle žebříček bude pořád snižovat, až nebude jednou kam. (No, přeháním, ale ta šipka míří dolu.) Tak to by bylo snižování. A opozita nemá jen český jazyk, ale i tenhle žebříček. Druhý bude neustále něco zvyšovat - nájmy, DPH, důchodový věk, ceny všeho, ať už jsou to léky nebo toaleťák, samozřejmě zvýšíme i nároky na přídavky, na státní podporu na stavebko a na nespočet dalších věcí hmotných i nehmotných. A tehle žebříček bude vztoupat pořád. (A chci být při to, až bude důchodový věk 110 let a 110-tiletá babička dorazí na úřad s větou "Navalte po těch letech důchod!" :D To by nejen "ty nahoře" popudilo a důchodový věk by se dalšího dne zvednul, protože o důchod krásných 300 korun měsíčně se 280 hlav popere, nepočítám pana prezidenta, který založí firmu na propisky.)

A co že nás za poslední desetiletí v cirkuse pobavilo? Tak si dáme rekapitulaci. Kauza Stanislava Grosse a jeho majetku je první takovej maglajz, který pamatuju, nebude chybět otázka radaru v Brdech a následné lezení do prdele Bushovi (paní Parkanová a pane Topolánek, pochlubte se), taky Kateřina Jacques a její vysoká inteligence, rebelie Olgy Zubové a celí slavní Zelení, přes Paroubkovu slibovanou koalici s marťany, kauzu Čunek, oblíbené 13. důchody opět pana Paroubka, po kauzu s bezpečnostní agenturou ABL spolu s Věcmi Veřejnými (které jsou tak veřejné, jako barva mojí podprsenky) a k tomu nahrávka Kristýny Kočí, až k chilskému peru.
(A to jsem vynechala vajíčka na hlavě Paroubkově a mnoho dalších.)
Že si některé věci z toho nepamatujete? Nedivím se, u nás se totiž stále něco děje. Pokud vím, tak kauza o Grossově majetku se řešila v době, kdy jsem chodila možná tak do druhé třídy. A nesmíme zapomenout na to, že za celou tu dobu dohadování se hlavně v kauzách lítaly peníze oknem. (A pod nima stáli kamarádíčkové našich politiků či oni samotní.)

Ne, nechci tvrdit, že všichni politici jsou špatní a vyhazují peníze. Ale k bilionovému státnímu dluhu nás nedotáhli důchodci, kteří 40 let pracovali, či těhotné maminky. Ano, je tady velká korupce i s otázkou, jak jí řešit. A taky je tady Unie alias Velká Požíračka. To víte, že budeme muset půjčit Portugalsku? Do včerejška jsem to nevěděla.
Problémů je spousta, musí se toho řešit moc, neví se, co vzít do fronty jako první, co je nejdůležitější a jak to vyřešit mezi 200 či 80-ti lidma tak, aby to zanechalo co nejmenší špatné důsledky do budoucna. Ale když se na to podíváme, někde tam sedí nevhodní lidé, jako tehdá Kateřina Jacques.

A víte co? Zkuste se povznést nad to, že se to týká nás, shlédnout nějaké zasedání či kauzu a smát se. To nám může tenhle cirkus nabídnout, sice za to půjdou vysoké prachy z vašich kapes, ale zasmějete se. :) (Což se vyplatí jak děravé bačkory, ale tak co už, smát se můžeme dobrovolně, daně se dobrovolně neplatí... )

No, dám vám prozatím pokoj, večer se těště na oddychový článek o havárii Hindenburgu. Tento článek bude mít nejspíš pokračování otočené na situaci, v jaké vlastně plitici jsou, co vše řeší a že jsou na tom i věci dobré. Prozatím mi piště své názoiry na článek i naší politickou situaci. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bruneta Bruneta | Web | 7. května 2011 v 10:26 | Reagovat

Věci v politice moc neřeším, nemám na to mozek, takže jsem celkem ráda, že jsem něco pochopila. Ale stejně si myslím, že nás vláda jednou dovede na místa, kde slunce nesvítí... a elektřinu na světlo zdraží :D

2 Madrak Madrak | 7. května 2011 v 12:15 | Reagovat

Tu recenzy co nejdřív napíšu. Teď mám ještě spousty starostí s mýnm druhým blogem a tak, ale už brzo se k tomu dostanu ;-) jinak neboj, recenzí si můžeš objednat kolik chceš.

3 Terka Terka | Web | 7. května 2011 v 13:04 | Reagovat

Já pořád čekám, že když z lídí tahají ty peníze, tak z toho jednou bude a ono ne. Naše vláda je bordel, naprostý. Rozhodně si však nepřeji, aby padla. Je naprosto jisté, že po skandálu VV by lidé zvolili raději ČSSD a modří by byli v háji. Já osobně, až budu moci volit, budu hlasovat pro Top 09, ti jako jediní vypadají, že mají rozum.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick