Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Unie - pomoc nebo vykořisťování?

13. dubna 2011 v 19:33 | Monica Otmili |  Politické okénko
Kdo se aspoň trochu zajímá, co se ve státě děje, tak ví, že se řešila kauza Bárty a jeho bezpečnostní agentury, vyhození tří ministrů z Věcí Veřejných či nahrávka Kristýny Kočí. Ne, dnes vážně nebudu řešit to, zda jsou protiargumenty VV oprávněné, či jak moc se řeší kauza Kočí, místo věcí, co by se skutečně řešit měly. Jen podotknu to, co si naši páni politici pravděpodobně neuvědomují. Všecko tohle přetahování o ministry a podobných hovadinách svědčí o tom, jak moc z toho chtějí jednotlivé strany vytěžit (včerně financí). (Takže pokud se někdo diví, proč Češi nechodí do cirkusu, tak ať se podívá na naší vládu. To stačí, za to se neplatí, to oni rádi a zdarma a navíc se netýrají zvířata.)
Zpět k tomu, co ale psáti chci. No přece o naší "skvělé" Evropské Unii. Není to sice aktuálně řešené téma, ale každý má na něj svůj názor. Já vám tedy napíšu ten můj.

Evropská unie vznikla dohodou šesti států zhruba v šedesátých letech, samozřejmě pod jiným názven. Postupně se rozrůstala, až nabrala počet 27 států. A jeden z nich je také Česká republika, která se k tomuto celku připojila v roce 2005. (Nevím, jak dlouho bylo připojení se zvažováno, každopádně kdyby udělali referendum, bůhví, zda bychom byli dnes členy sedmadvacítky...) To, že jde o politické a ekonomické uskupení, to tady nemusím rozebírat. Je přece děsně úžasné, jak jsme se krásně dohodli, že si budeme my všichni pomáhat, když budeme mít nějaký politický či finanční problém. Vše je samozřejmě součástí demokracie!

A právě ta finanční pomoc a obrovská závaznost se mi vůbec nezdá (pochybuju, že u většiny z vás je tomu jinak). Ano není to špatné, ale možná ten velký počet členů to ztěžuje. Je fajn, že máme europoslance, kteří vyjednají potřebné půjčky pro naše památky. Je fajn, že půjčíme státům, kde peníze utekly oknem obrovské částky. Ale má to jedno obří ALE. Spousta států je zadlužená (nejsme vyjímka). A spousta států je na hranici finanční nouze. Všichni víme, co se stalo Řecku. Všichni víme, jak to zamávalo s kurzem Eura. Euro, Lisabonská smlouva, důchod v 71, kolik takových hovadin nás má spojit? Jom je pravda, že řekové měli špatný systém. Chodit do důchodu v 56 je opravdu brzo a zákona o odpuštění daní, pokud stavíte barák, každej hloupej či chytrej člověk využije. A tak staví půlka řecka 50 let. Avšak někdo to propočítal a zjistil, že kdyby si nechali svojí původní měnu, vydrželi by i o dvacet let déle.
Co naši slovenští sousedi? Stěžují si na to, že se podražilo a korunu by brali zpět.

V Bruselu to musí být skvělé. tam nahoře si někdo dupne a celá sedmadvacítka dělá poslušného psa. Řekne se, že by bylo dobré zvýšit odchod do důchodu na 71 let, když máme tolik lidí v poproduktivním věku. To, že se to většině lidí nelíbí, to jikoho nezajímá, protože ti budou makat na stát. To, že se do důchodu nedostanou je už jasné i desetiletým dětem. Oni to prodlouží jeden rok, za dva roky zase, a pak zase.
Vzpomínáte si, jak si v Irsku lidé odmítli Lisabonskou smlouvu? Tak to víte, jak se na ně celá Unie sesypala... Nesvědčí to o něčem? My jsme se také zdráhali. Víte, co by se asi stalo, kdyby nějaký stát tu smlouvu nepodepsal? No snad by ho aj z té Unie vyhodili. Protože když si někdo v Bruselu pískne, tak to podle toho bude. Někde na Seznamu jsem četla názor nějaké pání z Kláštěrce nad Ohří: Když se v Bruselu vyhlásí, že se bude skákat z mrakodrapů, budeme muset povinně taky? Tahle věta mě dostala smíchem na zem. neskutečné, ale je to pravda. Dobře, je to přehnané, ale má to pravdivý základ.

A pak je tu ještě jedna závažná věc. Když už jsem v té Unii, musíme ostatním členům pomáhat. Takže Řecku jsme půjčili (i když máme bilionový dluh). Slováci půjčit nechtěli a snad ani nepůjčili, dobře udělali. Irsku (teda myslím, že to bylo Irsko) jsme také půjčili. Ona existuje jakási "fronta na bankrot". Jde o státy, které už teď na tom nejsou finančně nejlépe a půjde to z kopce. A samozřejmě nebyla by to ČR, kdyby tam také neměla své místo. Ale před námi je Španělsko (29 mil. obyvatel) a Itálie (cca 50 mil. obyvatel). Dochází vám to? Jako členové sedmadvacítky jim budeme muset půjčit. Jenže celou Unii zasáhnou obrovské půjčky, pro "záchranu" 80 milionů lidí. Takže moc peněz nezbyde. A pak se dostane na řadu ta Česká republika tam někde uprostřed, co má 10 000 000 lidí. Jak se k nám asi zrujnovaná Unie zachová? "Sorry, nemáme, je nám líto."

My budeme půjčovat, ale až dojde na lámání chleba, už nikdo nebude mít pak na to, aby se pomohlo také nám. teda možná ano, ale kolik moc? jak vlastně záleží v Unii na nás? A podotknu, že takhle se může cítit jakýkoliv občan jakéhokoliv státu. Protože tohle peněžní kamarádíčkování dlouho nevydrží. Teda nevydrží dlouho v souladu.

Gratuluju vám, pokud jste se dostali mýma kecama až sem. Tohle bylo jen pár skutečností, proč si myslím, že naše pozice v Unii není nejlepší. A co víc, na přijetí Eura či něčeho jiného jinými státy se dá parádně vytěžit. Ovšem nevytěží každý. My to nebudeme. Co komunismus? Zavrhovaný režim minulého století, nevidíte ho tam někde? Já ano. Nepřijme-li nějaký stát něco, to se jim nebude líbit. Není celá Unie vlastně jen uskupení s maskou demokracie a vzájemné pomoci a za tou maskou se skrývá tak trochu totalita?

Napiště mi, zda souhlasíte/nesouhlasíte či jakékoliv vaše názory. Pokud byste tehdá měli možnost ovlivnit dění, byli byste pro vstup do Evropské Unie, či pro podepsání Lisabonské smlouvy? Co se vám líbí/nelíbí na Unii.
Piště, budu ráda.
Monica Otmili
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | E-mail | Web | 13. dubna 2011 v 22:28 | Reagovat

Ále neboj, všechno se rozpadne a budeme šťastný ^^.

2 Mr. Madrak Mr. Madrak | Web | 14. dubna 2011 v 9:50 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím!Všichni byli celý štěstí bezsebe když jsme do týhle dementní organizace vlezly.Dostávaly jsme příspěvky na spousty věcí, takže proč by nám to vadilo že.A teď to vyplouvá na povrch jaká je to špína.Klause jsem moc nemusel, ale teď má můj obdiv, protože jako jediný šel proti, a díky němu taky nemáme Eura, což je jenom dobře.Nechápu proč zadlužený státy musej platit ještě těm zadluženějšim.Popsalas to dobře.Ale ono, zadluženost by v 50% států nebyla, kdyby se prachy nevyhazovali z okna, jako tady, třeba ten slavnej pražskej okruh.Šetřej, nedávaj na školství...ok, ale nedávejte tem bastardům z vlády takový obrovský příspěvky na volební kampaně!Ty šmejdi budou zadarmo rozdávat trička a podobně, plakáty všude a když vyhrajou, nebude je to stát ani kačku.To je logika.Zní to divně, ale lepší by bylo, kdyby tu byl král.To by se vědělo kdo za všechno může a on by se víc snažil.Takhle to svalujou jeden na druhýho a jsou v klidu.

3 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 14. dubna 2011 v 17:04 | Reagovat

[2]: Přesně nad těma tričkama a podobnejma hovadinama jsem se divili. To taky muselo stát peněz a to nepočítám sčítání lidu na rovnou miliardu. Ano, prachy se hážou oknem a někdy pod oknem najdeme poslance s taštičkama, jak je chytají...

Každopádně tričko od ODS jsem použila a to, co z něj nvzniklo je součástí tohoto článku: http://me-for-all.blog.cz/1010/a-zase-volby Ale, že by se prachy použily na postižené, kterým se nedávno ubraly příspěvky, to ne, to si radši někdo v domění skvělé kampaně nakoupí tuny triček a to budou zadarmo rozhazovat. Každopádně jejich kapoesníčky se mi hodily - vysmarkala jsem se na ODS.

4 Lily Wednesday Addams Lily Wednesday Addams | Web | 15. dubna 2011 v 17:42 | Reagovat

Myslím, že bychom se bez nějaké unie klidně obešli. Evropská unie a její všemožné orgány a další příbuzné instituce, tzn. další papaláši, které platí obyčejní lidé daněmi. Kdyby se hlasovalo o vstupu, byla bych zásadně proti. Nějaké extra výhody v tom nevidím...

5 marieke marieke | Web | 21. dubna 2011 v 22:03 | Reagovat

Není co dodat, naprosto s tebou souhlasím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick