Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Vrátí se vzducholodě na oblohu?

31. března 2011 v 19:37 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
Nedávno při hodině chemie se mi otevřela v hlavě otázka tahle otázka. Chemikář právě vysvětloval, že letecká doprava narušuje ozonosféru. Je to bohužel pravda, kterou já - magor do všeho létajícího, nechce překousnout. Však si sáhněte do svědomí, kolik aerosolů vypustíte každý den kvůli deodorantu/laku na vlasy a podobných sprejů do ovzduší... Každopádně nedalo mi to spát a zeptala jsem se na otázku, na níž jsem si uměla odpovědět sama rovnou, ale patrně jsem to asi potřebovala slyšet. Bylo by lepší pro životní prostředí, kdyby se létalo vzducholoďmi? Moje mysl "sáhla" na Otmu (kdo stále bádá, kdo to vlastně je, naviguju ho do rubriky stejnojmenné mé přezdívce a v ní jest článek nesoucí jméno Otma někde v názvu). Víte jak ráda bych se proletěla ve vzducholodi? Moc. Ve snech to nestačí.Pravda, už asi třikrát se mi zdálo, že letím ve vzducholodi, jenže ta skoro pokaždé vypadala jaksi divně. Koneckonců málo kdy bývají sny realistické. A já se ptám, kde se ty moje akčňáky v nitru mého mozku berou. Padají přede mnou letadla, padám já v nich, létám bez křídel, jdu nějakou túru po skalách v době, kdy znovu ožil mor, navštěvuju kamarádku v luxusním ruském hotelu a v ten samý den ještě navštěvuju domorodce z Tichomoří, kteří přijeli skoro až k nám, pak plavu dlouhou nádrží spolu s mýma kumpánama, abychom zastavili činnost party zazobaných blbečků... Ale mám ráda ty sny, i když jsou nebezpečný. Ale odbočila bych... (ach, ten klub Snílků :))

Kdysi jsem četla nějaký článek, kde se pojednávalo o návratu vzducholodí. Divím se, že se s tím nic nedělá a vzducholodě slouží jen pro reklamu ši pro výlet zbohatlíků, kteří mají někde svoje kamarády, aby jim takový výlet zajistili. Ale tvrdí to spousta lidí, že by to bylo šetrnější pro Planetu, kterou si stále ničíme. Tak proč se s tím nic nedělá? Aha, už vím - ona vzducholoď nikdy tak rychlá jako letadlo nebude, navíc je určitě nebezpečná... Kdo se trochu zajímá, ví o havárii vzducholodě Hindenburg dlouhé víc jak 200 metrů, která létala za oceán. Tuším, že to bylo v roce 1937, ale teď vážně přesně nevím. Každopádně vzducholoď naplněná vodíkem při přistání chytla o stožár a explodovala a za 36 vteřin z ní zbyla kovová konstrukce a 36 mrtvých. (Shoda čísel, zajímavé.) A od té doby se vzducholodě ztratily z provozu. Občas nějaká letí, ale to jen kvůli reklamě. Avšak dnešní technologie jsou myslím že natolik vyspělé, aby lidé byli schopni sestrojit bezpečnější stroj. (A snad by se nenašel žádný blbec, co by přikázal nacpat vzducholoď vodíkem; Hindenburg mohl explodovat klidně i ve vzduchu a to po srážce s obyčejným ptákem.)


Tahle krasavice přes nás přeletěla v roce 2004 a sama jsem ji viděla. Tehdá ještě v mé hlavě nežila ani Otma. První a doufám, že ne poslední vzducholoď, kterou jsem kdy viděla naživo. Bude podobný obrázek častější?
Myslíte, že se jednou někdo odhodlá a vzducholodě budou používány i v dopravě cestujících? Kéž by, ráda bych minimálně letěla (pilotování by mě taky bavilo :D)
Líbí se vám vzducholodě? A jaký je váš názor na jejich bezpečnost?

Vaše létající Monica Otmili

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šílená bruneta P Šílená bruneta P | Web | 2. dubna 2011 v 21:23 | Reagovat

Určitě bych je vrátila na oblohu jako plavidlo na cestování. Řekla bych, že by z toho lidé měli víc, než z cestování letadlem. Sice se bojím výšek, ale nevadí. Mohla by to být příjemná zkušenost :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick