Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Máme ve Vesmíru "kámoše"?

20. března 2011 v 15:33 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
Nedávno se v médiích objevila zpráva o nalezené bakterii, která nepochází ze Země a byl potvrzen mimozemský život. To to trvalo, říkala jsem si. Dneska k tomu došla řeč u oběda. (Vrátila jsem se z oslavy v podstatně lepší náladě, než v jaké byl předchozí článek a máti naštěstí ještě spí.) Táta říkál, že slyšel i zprávě, ve které bylo tvrzení, že život nevznikl na Zemi.
A tak jsem se do toho tak zabrala, až jsem článek napsala.

Od pradávna slýcháme o kruzích v obilí, které jsou propracované jinou technikou, než by byla ta lidmi produkovaná, na místa chodí fanoušci ufologie a také záhadologové. Zkoumá se radiace, která bývá v některých "propracovaných" případech zvýšená, a blablabla... To přece všichni známe, proto tady nejsme. Nebo snad ano? Vlastně já nevím.
A co takové UFO? Bájné létající talíře, sci-fi, teorie o mimozemšťanech a kdo ví, co ještě? Každopádně mimozemský život se nám právě potvrdil. A já si říkám, proč to potvrzení trvalo tak dlouho? Hledají se přece stále planety podobné Zemi, mnoho lidí prý neznámé létající "talíře" vidělo, nejznámější je snad údajná havárie UFO v USA, kdy byli mimozemšťané i zkoumáni vědci i vojáky. Vše samozřejmě přísně střeženo. A co teprv svědectví lidí tvrdících, že mimozemšťany viděli, že s nimi komunikovali? Co ty únosy? Je toho tolik, že se snad ani nedá věřit, že to všechno je výmysl. Někdo však něco takového řekne a okamžitě je označen za blázna. Nevěřím, že tihle lidi blázny skutečně jsou, stejně tak nevěřím tomu, že lidé zabývající se spiritismem či ti, co komunikují se svými zesnulými příbuznými mají schizofrenii. Jasné, po internetu koluje tolik "fejků" - záběrů UFO, že by si člověk řekl, že je to výmysl. Na každém klepu je však trochu pravdy, tak proč by to tady neplatilo. (To pořekadlo si však už fakt nepamatuju.)

Četla jsem někde o údajných únosech lidí mimozemšťany. Byla tam zmínka o ženě, která byla unesena, vše si dobře pamatuje a byla na psychiatrii a prý je úplně v pořádku. Zajímavé. Kolik takových lidí může být? Nezná někdo z vás "pověst" o tom, že u Chebu byla v podzemí výrobna létajících talířů? Prý jsou o tom i záznamy. A kolik takových záznamů každý stát asi má, hm? To by mě zajímalo, co všechno tají třeba takové USA.

Vesmír je obrovský, ne-li nekonečný (i tohle už je zpochybňováno), tak proč by se někde nenašla planeta, kde by mohl být také život ve vysoké úrovni? Kdo ví, vědci stále hledají v atmosféře, zda by byla dýchatelná, ale zdá se mi, že zapomínají na jeden důležitý fakt. Každá planeta či těleso ve Vesmíru je jiná, stejně jako každý člověk na Zemi, Proč by teda na nějaké planetě nemohl být život, i když je tam nedýchtelná atmosféra. Co když místní tvorové dýchají něco úplně jiného, nebo snad nedýchají? Možná, že vědci hlesají civilizaci podobnou té lidské.

Osobně na mimozemšťany - jako na tvory, žijící mimo naši Zemi (snad galaxii), ale s dávkou inteligenční úrovně, věřím. Dokonce věřím i na ty únosy. A na jejich návštěvy u nás. Něco mimo naší Zemi je - vždyť ta bakterie to potvrdila. zastávám názor, že buď je to nevyspělé, jako ta bakterie, nebo jsou to civilizace vyspělejší a zkušenější, než my. Třeba nás chtějí varovat, nebo naopak si nás podmanit. Při tomhle přemýšlení mě něco napadlo. Je možné, že my bychom byli potomci Mimozemšťanů? Podívejme se na USA, čí jsou to potomci? Indiánů, černochů-otroků a evropských kolonizátorů. Třeba oni u nás chtěli kolonizovat, my jsme potomci vysazení v divoké planetě, v níž jsem se vývojem zdokonalovali po tisíciletí, vytvořili vlastní "klan" a náš pravý původ jsem dávno zapoměli. Byli jsme sem vysazeni na zkoumání pro další kolonii? Byli tu vysazení primitivní tvorové na experimenty, jako my děláme pokusy na hlodavcích? Jejich návštěvy a UFO byly vlastně kontroly? Ale v tom případě se jim něco nepovedlo. Dokázali jsem se sžít s těmito podmínkami a náš vývoj nás změnil, tudíž už nejsme pro ně jaksi použitelní? Kruhy v obilí mohly být klidně prostředek komunikace. Kdysi jsme této "řeči" rozuměli a teď oni stále zkouší, zda někomu nedocvakne, co to znamená? Vhtějí nám ubížit, či spojenectví? nebo co vlastně? A třeba nám při další návštěvě řeknou, jak je to doopravdy. Občas si sama připadám myslí jako mimozemšťan, mezi ostatními? Nebo je právě tohle ta originalita, která často mizí v davu?

Máme se jich bát? Nevím, ale zrovna nadšená z jejich pozorování nejsem.Jo, bojím se. Strach má velké oči, třeba si to všechno domýšlím a bojím se zbytečně, nebo mám snad zážitek z minulých životů? Životů někde v jiném světě/dimentzi/čase...? Ách jo, já se v tom snad sama zamotám. Myslím, že to už by stačilo. :)
A co vy si myslíte? Věříte na "ufony"? Máte strach, či se pohrdavě posmíváte? A co vyše názory na únosy, videa, fotografie a kruhy v obilí? Podělte se mi.

Vaše opět přemýšlející Monica Otmili
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Šílená bruneta P Šílená bruneta P | Web | 20. března 2011 v 16:41 | Reagovat

Jak bych to řekla... přijde mi divné, že na planetě by sám od sebe vznikl život. Vědci si myslí, že se na naší planetu živý organismus dostal pomocí meteoritu. A já si myslím, že sem "oni" vyslali tu buňku, bakterii nebo co to bylo... a ta se začala přizpůsobovat a množit.. a množit.. a množit...
Jnak, USA má v úschově nekonečně mnoho záhad, které před světem schovávájí. Vznikla by panika, a tak...
Vesmír by měl být nekonečný... ale jak si tu nekonečnost představit? Četla jsem ve 21 století (v takovýhlech časopisech je dobré číst, dozvíš se mnoho věcí. Doporučuji ještě Svět, Engimu a Planetu zemi) že vesmír se pořád tvoří z jedné strany, a z druhé strany se bortí černou dírou. A že když byl vesmír čerstvý, vypadal jako horká "polévka". Tyto časopisy doporučuji.
Nevěřím na ufony... je to dementní název. A lidé by si měli taky uvědomit, že mi sami jsme mimozemšťané. Ale já vím, že tam někde v ostatních vesmírech a galaxiích se najde nějaká obydlená planeta, a nebude sama. Jestli se bojím, to nevím. Spíše mám strach z neznáma.
Úžasný článek, jako vždy :)

2 artiste artiste | Web | 20. března 2011 v 22:00 | Reagovat

Kruhy v obilí.. kamarádky známí tam byli, přivezli si úplně obyčejnej kamínek přímo ze středu nějakého kruhu. Museli ho zabalit do alobalu, prý nějak blbl autobus.. a kamarádka, když ho má v ruce, tak jí brní a bolí ruka. Zkoušeli jsme to na ostatních, neřekli jsme jim, co se s nima má dít a skoro všichni nám řekli, že je nějak divně bolela ruka. Na mě to bohužel nefungovalo. Jinak na věci, jako je UFO a tak věřím.

3 Lily Wednesday Addams Lily Wednesday Addams | Web | 22. března 2011 v 19:44 | Reagovat

Vesmír je příliš velký na to, abychom v něm byli sami.

4 Kate Kate | Web | 24. března 2011 v 18:13 | Reagovat

přiznám se že o té bakterii jsem  ještě neslyšela. Já na mimozemšťany moc nevěřím. I kdyby existoali je mi to jedno, prože by určitě nebyli podobní lidem lide, nemohli by s námi mluvit... tak proč by jsme se o ně měli starat? Kdyby byli nebezpeční tak by to byl problém, ale nějak se mi to nechce řešit. Nevěřím, ale spíš proto že věřit nechci- pokud bych věřila musela bych přemýšlet nad tím jestli se jich bát. a já se nechci bát mimozemštanů.

5 Babe Babe | E-mail | Web | 25. března 2011 v 17:41 | Reagovat

Hei, Otmuš, de ti skajp? :D

6 Babe Babe | E-mail | Web | 25. března 2011 v 18:51 | Reagovat

Babe popírá existenci vesmíru, takže i život tam popírám :D

7 Bonbón Bonbón | E-mail | Web | 21. srpna 2011 v 11:01 | Reagovat

Já na marťany nevěřím...

8 Cappuccino Cappuccino | Web | 25. srpna 2011 v 19:11 | Reagovat

Tak ja len ticho súhlasím. Je nemožné aby v nekonečnom vesmíre existovala iba jedna inteligentná rasa. ;)

9 Executor Executor | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 11:38 | Reagovat

Ak má strach veľké oči, tak potom sú ufóni z nás celí posr... :D Teraz vážne. Je známy citát, ktorý hovorí, že keby sme boli vo vesmíre sami, bolo by to mrhanie priestorom. Druhá vec je, či by musela byť vyspelejšia civilizácia aj dobre uspôsobená na boj. Kto neustále len bojuje už tisícročia? My... čo ak sme lepší zabijaci než mimozemské druhy? Ja len dúfam, že ak sa raz budú vôbec budovať vesmírne spoločenstvá (to znie ale divne) tak to nebude zas len o tom istom, ako u nás doteraz - spojenie sa za účelom napadnutia niekoho ďalšieho... nech sa taká história už neopakuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick