Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Druhý "snový" život

2. března 2011 v 21:35 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
O Klubu Snílků už asi všichni víte, takže je naprosto jasné, že o volné chvíli jsme jednou začali řešit sny a snění., Ne jako ve smyslu přání, ale ve smyslu spaní a snů, co se nám zdají. tak jsem se dověděli vzájemně, kdo mívá jaké sny, jaké si pamatuje atd. A mě při tom napadlo téma na úvahu (jak jinak :D ). Sny už sice byly jako Téma Týdne, ale tehdá jsem se jaksi nevyjádřila.


Když se mi v noci něco zdá (no ono se mi určitě každý den něco zdá, ale já to nemusím vnímat; záleží v jaké fázi spánku jsme) , hrozmě mě to baví. Ať je to pozitivní sen, či něco jako noční můra. Ty mé nepěkné sny jsou většinou takové dobrodružné a ráno je označím za povedené, ne-li pěkné. Celá já. A navíc, někdy jsou to takové ty sny "obojetné". nejradši mám sny, kde lítám, no jo, jsem blázen do létání. Jeden byl takový hodně živý - spadlo přede mě letadlo ČSA. tak si říkám, že ty moje "létající" sny, a zvlášť tenhle, mě varují od kariéry pilota (která zůstane stejně jenom mým přáním). V jiném snu jsem zase byla Otma. Teda aspoň tak na mě volala moje partička, kterou jsme tvořila já-Otma a dva nebo tři chlapi. Teda minimálně jeden z nich byl ještě kluk. Otiss. (Ách jo, další vymyšlená postava, to je na dlouhé vyprávění. Nutno však podotknout, že se zná s Otmou. Když už jsem u těch postav z mé hlavy, víte, co je nejhorší? Začínám si Otmu představovat v síťovaných punčochách... Sakra, ale ona nemá být metalistka! Ach jo, asi leze do puberty.) tak dobře, konec o mých snech, nebo je budu pořád komentovat v závorkách. Článek má být přece jenom o snech a ne o Otmě.

Došlo mi totiž, že ve snech si pamatuju na sny, které se mi zdály kdysi.je to divné. Dokonce se mi zdálo, že spím a zdá se mi sen. Dobrý, co? A právě snům bych chtěla řijít na kloub. Jo, mám doma knížku, která praví, že sny vznikají v nitru našeho podvědomí a nějaké "žvásty" o hemisférách (říkám to slovo dobře?) a blablabla... Mě však napadlo něco úplně jiného, než pitvání vzniku snu. tedy vlastně je to to pitvání, ale trošku v jiném slovasmyslu. Upozorňuju dopředu, že to bude znít hodně divně, přece jen je to z mé hlavy.

Zdá se mi, že ve snech žijeme kadý svůj druhý život. Třeba i vysněný, nebo prostě hodně odlišný od reality. Ale mě se potvrdilo, že ve snu si pamatujeme sny předchozí. Že by byly k sobě spojené? To by znamenalo, že máme vlastně dva životy. Jeden ten "reálný" ve kterém právě tohle píšu a druhý někde v jiné dimenzi, kam se dostaneme nevědomky každou noc. někdy ho prožíváme a jindy ani nevnímáme. Žijeme tedy "dvakrát"? Nebo máme rozdělielnou duši? A nebo je to zas jen jedna z mých doměnek a hloupostí...?

Stalo se vám někdy, že jste si "přikázali" sen? Například jste se v noci vzbudili, ale sen se vám líbí, anebo jste ho prostě jen chtěli dožít, tak jste si řekli, něco ve smyslu: "Spi a snad se to vrátí..vrať se." ? Vzhledem k tomu, že se v noci budím celkem často, pravidelně kolem 3-4 hodiny v noci, už jsem si párkrát takhle sen přivedla zpátky.
Nebo máte strach s určitého druhu snu, že si radši před spaním říkáte, aby se vám to nezdálo? Mám strach, a to i ve skutečném životě ze znásilnění... Nevím, jak bych se po takovémhle snu dávala dohromady.

Taky jsem zaregistrovala, že se mi často zdá něco, na co jsem si vzpoměla v průběhu dne a pak na to zapoměla. a druhý den o tom moc dobře vím a vím i to, že jsem na to předchozí den chvilku myslela. Např. začnu se smát nějakému slovu a ono se mi o něčem takoém zdá. Máte to tak taky?

A co si myslíte o té mé myšlence, že bychom mohli vést dva životy? (Teda představa, že já jsem Otma se mi něak nelíbí.) Přikázali jste si sen, nebo se nějakého bojíte? A co sny celkově, baví vás?

Pro dnešek dobrou noc a sladké sny. :D
vaše Monica Otmili
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bastett Bastett | Web | 5. března 2011 v 8:29 | Reagovat

Tak jsem se po dlouhé době vrátila. Po dlouhé době, protože jsem /jako obvykle/ zapomněla tvoji adresu /Arghhh! Já jsem prostě sklerotik :(/
A dočetla jsem se k odstavci o druhém životě a už mě začaly svrbět prsty k tomu abych napsala komentář.
Takhle jsem nad tím taky vždycky uvažovala. Co když je spousta, nebo klidně i dva, světů do kterých v noci chodíme žít? Co když tohle je jen další z takových světů? Třeba se občas promění v noční můru, jen proto, aby vyvážil naše štěstí v ostatních světech...
Možná, žew zním jaji blázen, ale na tohle jsem vždycky věřila.

2 Kate Kate | Web | 5. března 2011 v 11:34 | Reagovat

To s tím druhým životem zní zajímavě. Nechtěla bych své sny prožít v realitě, ale pokud je to druhý myšlenkový život tak je to super.Když se říká "žít svůj sen", tak moc nechápu jak to ti lidé myslí- copak oni se ve snu s nikým nepohádali? Kdo bych chtěl žít noční můry?

Strach ze snu mám třeba když se mi zdá nějaká noční můra. Probudím se uprosřed noci, a než znovu usnu přeju si aby se mi to už nezdále. Většinou to vychází.

Taky se mi někdy zdá o tom co jsem prožila ve dne. Nebo bych chtěla prožít.

V různých snářích vidím věci se se mohou objevit ve snu, většinou jsou tam věci třeba ovoce, kytky, smrt, nebo zvířata. Ale mě se nikdy nezdají úplně nesmyslné sny. Nezdá se mi třeba o zvířatech, nebo si nepředstavuju ve snu detaili předmětů. Nemám neurčité sny. Ve snu je vždy nějaký člověk z mého skutečného života, nebo ten koho jsem zahlédla. Prožívám věci které se běžně můžou stát- třeba hádky, cestování. Nebo se mi zdá že se usmířím s někým s kým jsem se (v realitě) pohádala.

3 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 5. března 2011 v 12:07 | Reagovat

[1]: Já tomu právě začínám věřit. :)

[2]: Mě se občas zdají i ty nesmyslnosti, které by však dávaly logiku. taky tam jsou lidé, které znám, ale většinou třeba jen jeden.

4 Annet Annet | E-mail | Web | 5. března 2011 v 17:10 | Reagovat

Já často mívám problém odlišovat sny od reality, jednou jsem takhle mamince tvrdila, že naproti na balkóně chodil tygr. :D

5 Bonbón Bonbón | E-mail | Web | 13. ledna 2012 v 16:57 | Reagovat

Jeden můj kamarád říkal, že v noci se v ve snů vždycky někoho zeptá: "Je to sen?" a pak se zabije a probudí se. Možná je to blbost a chce jen machrovat, ale jeto zajímavý :D

6 Executor Executor | E-mail | Web | 15. prosince 2015 v 21:43 | Reagovat

Ku snom sa dá toho komentovať veľa... Mal som nejaké lucídne sny, ale nevedel som sa v nich udržať dlho. Verím, že niekoľko z mojich snov mohli byť prorocké. Počas splnu som asi 3x zaznamenal sny o násilí. Nepočul som o nikom, kto by si v jednom sne spomínal na iné. Ale v jednej diskusii dievča o sebe tvrdilo, že zažíva sen postupne z perspektív všetkých jeho postáv. Vrátenie sa do snov sa niektorí ľudia snažia praktizovať pomocou odposluchu bubnov, ako pri šamanskej ceste.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick