Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Proč žít?

13. února 2011 v 11:54 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
Každý člověk má pohled na život jiný. Nebo ne každý, ale určité skupinky lidí mívají stejné či podobné názory a jiné zase úplně jiné názory.
Pro někoho znamená žít dosáhnutí nějakého cíle, pro jiného je to pouhý děj od narození a po smrt. Pouhé fyzické dění, že za tím nestojí něco vyššího. Myslíte, že za životem nestojí jen milování našich rodičů, nýbrž nějaká Vyšší Energie? Nebo zastáváte názor, že jde pouze o děj fyzický od začátku - narození do konce - smrti?

Otázkou je taky, proč vlastně žijeme, co je tím prapočátkem, co dal jednou vzniknout celému Vesmíru z Ničeho? Fyzicky je přece nemožné, aby se z holého Nic vyvynulo Něco. Myslím, že za tím stojí nějaká ta Vyšší Energie.
Někde jsem četla, že Svět, Vesmír i život jsou stvořeny z myšlenky. A čí byla ta úplně první myšlenka? Jestli by tohle mohla být pravda, pak by mohla být třeba i moje Otma jednou skutečná. Vzešla přece taky z myšlenky. No, co když ta prapůvodní myšlenka vzešla taky z nějaké Myšlenky? :) (Lidi, přečtěte si Tajemství, na takovouto teorii to de facto navazuje. A když ne číst, poslechněte si aspoň nahrávku Earla Nightingala s jehon Poselstvím. Někoho to třeba trkne.)

Pokud nás (respektivě našeho ducha, o tělo se postarali rodiče, kteří si užívali v posteli) stvořila Vyšší Energie, musíme i tedy my nést nějaké to životní poselství.
A co to vlastně je? Pro někoho kariéra, nebo dokázání něčeho, pro někoho užívání života každou minutou, pro jiného je to založení rodiny a vedení života spořádaného a spokojeného. A někoho něco takového prostě nezajímá. Žít pro něj,  neznamená nějaký dar, ale naprosto normální děj, který jednou začne a jednou taky skončí. Zamysleli jste se někdy nad životem a přišel vám přitom pocit jakési nadpřitozrnosti, že se vám zdá nemožné, že vlastně žijete vy, že vy ovládáte vaše tělo, myslíte...? (Já nevím, jak vám to co nejlépe popsat, ale snad to aspoň trochu pochopíte.)

Proto nechápu křesťanskou ideologii o zasvědcení života Bohu. Jednak, co je to vlastně ten Bůh a když už jsme se narodili s nějakým "posláním", tohle je zaručená cesta sebelikvidace.
Člověk se snaží prosazovat a postupně se realizovat tak, jak to dělají zvířata v hierarchii nebo i mimo ní. A vírou, jež pohlcuje nás samotné se i zárodek seberealizace změní v Nic. Kdo ví, třeba v to Nic, jež stálo na začátku Vesmíru.
A sebelikvidace ničí naději na nějaký životní smysl, či naše poslání. Něčí Smysl života je třeba právě to zasvědcení se Bohu, alejá myslím, že každý křesťzan, nebo třeba i muslim či vyznavač jiného náboženství se někdy zamyslel, jak by mohl žít jinak, kdyby se pokoučel hledat v mapě i jiné cesty, než pokračování té, po které kráčí na jejíž mapě jsou křižovatky naschvál vygumovány.
(Pokud se můj názor někomu z vás nelíbí, napište mi to. Hádat se s vámi nebudu, nic vám vnucovat nebudu, ale na každou věc je třeba mrknout se více než z jednoho úhlu).

Co je mým posláním, to skutečně nevím. Ani nevím, jak je hledat. A co když máme všichni to poslání stejné - seberealizaci? Cop když jsme součástí té Vyšší Energie, jež tolik lidí hledá na špatných místech? Napište mi vaše názory.

Kdyby vědci začali hledat mimozemské civilizace, jiné dimenze a nevysvětlitelné tvory jinde, než ve Vesmíru či v hlubinách moří, ale začali by hledat někde uvnitř jich samotných, možná by se divili, co všecko se dá najít. Najít tak, aby to mohlo být skutečné.

Nic nemůže být tak neskutečné, aby to někdo nemohl vymyslet. (Autor tohoto právě potvrdil např. tu existenci mimozemšťanů či Vyšších bytostí.)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marpefi Marpefi | E-mail | Web | 13. února 2011 v 13:57 | Reagovat

Zdravím všechny,

jsem moc rád,že je aktuální právě toto téma, protože na něj nemusím psát žádný článek...ptáte se proč?

Protože na téma smyslu života mám celý blog.

Na něm se snažím provádět různé průzkumy z této problematiky (jeden je aktuálně "v oběhu", takže se můžete zúčastnit), zjistíte tedy, co si o smyslu života myslí většina lidí.

Dále se snažím dívat na smysl života z pohledu sebevraždy, z pohledu neexistence smyslu života, z pohledu existence Boha atd.

Věřím, že vás tento článek zaujme a každý si vybere, co hledá...jste srdečně zváni.

http://zivot-nazory.blog.cz/1102/smysl-zivota-uceleny-prehled-clanku

Ps. omlouvám se za reklamu, ale zde opravdu není možné zkopírovat obsah celého webu:)

S pozdravem

Marpefi

2 veruce veruce | Web | 13. února 2011 v 18:28 | Reagovat

Jelikož se de facto držím nohama na zemi, vidím svůj smysl života v tom, že úspěšně vystuduju vysokou, najdu si vyhovující zaměstnání, s přítelem se nastěhujem do vlastního a třeba si někdy za dvacet let pořídíme barák, pro naplnění života mi tyhle hmatatelné cíle stačí :)

3 Kate Kate | Web | 25. února 2011 v 21:16 | Reagovat

Tajemství jsem četla a je to opravdu úžasná kniha. Nemyslím si že máme nějaké vyšší poslaní.No ale možné je všechno :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick