Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Proč ti lidé kradou?!

2. února 2011 v 21:27 | Monica Otmili |  Život kolem nás
Jako nakopnutí k tomuto článku mě posloužila aktuální dálost v naší třídě. Akterém je spolužák-zloděj. Přesněji řečeno spolužačka - zlodějka. Velmi stručně vám popíšu, o co vlastně jde. Slečnu jsem už dřív podezírali z "náhlé ztráty" cizího mobilu/peněz, ale tehdá to nikdo nebral moc vážně. jenže teď se nám usvědčila. Jadna spolužačka (budeme jí říkat T ) ztratila mobil a hledala ho. Samozřejmě tato slečna měla mobil stejný (o kterém nikdo nevěděl, jen ona) a taky ztracený. Samozřejmě, že objevila mobil patřící T. Přivlastnila si ho. Lidé si začali všímat, že má jakýsi jný telefon. Když jej chtěla T vidět, neukázala jí ho. Vyšlo na jevo, že i přes zapírání musela vědět, že telefon patří T. jednak kvůli fotografiím, zabrané paměti a SMS zprávám. T se rozhodla, že to sní nebude řešit. Stačí, když jí ho vrátí. Vrátila, bez SIM karty. A v tu dobu se ztratil slečně L nový Ipod. A spolužačka zlodějka tvrdila, že má stejný. Dnes ho měla přinést ukázat učitelce (slečna L se rozhodla, že ztrátu řešit bude). Nepřišla do na vyučování, Ipod podstrčila do skřínky své nepřítelkyni...

Co z těch krádeží vlastně zloději mají? A proč to dělají? Chtějí tu určitou věc, tedy kradou ze závisti, nebo chtějí ty peníze, které za ukradenou věc dostanou v zástavárně? A vážně si myslí, že výmluvami svou jasnou vinu zakryjí? Upřímně, pochopím chudáka, co neíc nemá, že si veme bochník chleba bez zaplacení. Ale krást si věci ve třídě??? Co to má jako být?
Někde jsem četla, že se lidé často s někým vsadí o něco, když dovedou naoplátku něco ukrást. Do takovéhle sázky bych nikdy nešla. To radši budu chodit jeden den celá v růžovém (brr, odporná představa, ale aspoň na sobě nebudu mít nálepku "zlodějka, bacha na ní").

Tuhle spolužačku jsem nikdy neměla moc ráda. na začátku šesté třídy jsem se s ní skvěle bavila, jenže jssem zjistila, ze mě za tády pomlouvá a přátelství se mnou předstírá. Potom jsem se opět nějak usmířily, ale skvělé kamarádky jsme nebyly. A teď pro mě ztratila cenu úplně. To si radši budu dávat pozor na telefon (shodou okolností stejný jako ten, jež byl ukradený. Ovšem já jej měla ze všech slečen první). Nebo by mi mohl někdo ukrást ze skřínky moje rádoby glády ( mám přesvědčivou vyteplenou parodii; norml glády bych si mohla koupit také a už dlouho je chci, jenže jsem děsná držgrešle, našetřené peníze se mi nechce utrácet..:D ). Ale za školní skřínku nám ručí škola. Tedy pokud je na ní zámek. Na té mé je, otázkou být, uda nemá někdo stejný klíček.

To mi připomělo - proč vlastně mezi sebou kradou děti? Opět je to na svědomí závisti? Pamatuju si moc dobře z druhé třídy, jak jedna holka navedla druhou, aby vyhodila barbínku cizí holčičky do koše, aby si jí po jejím odchodu mohla nechat. I já vlastně nemám čistý list - ve školce jsem ukradla zelené botičky pro bárbínky. Ale tohle by mě mělo být odpuštěno - od té doby jsem byla asi třikrát na zpovědi ( no jo, křesťanské kořeny se nezapřou). Jenže ideologie tohoto náboženství zmizela v době, kdy začal můj mozek řídit nejen tělo, ale i mou zvláštní mysl.

Ale ty krádeže mě pořád nutí kroutit hlavou. Proč vlastně existuje závist? Někde jsem slyšela, že dokud tu s námi bude Láska (ta už by mohla někdy zaklepat i na moje dveře :D ), bude tu s námi i Závist. A když bude závist, budou krádeže. Ale není přece lepší si na danou věc s čistým svědomím našetřit, než ji ukrást se svědomím černým?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 tajemná elfka tajemná elfka | Web | 2. února 2011 v 21:37 | Reagovat

To u nás ve škole se taky děsně krade.Dokonce se nám jednou ztratily klíče od šatny a pak se našly u jednoho kluka:no hrůza :-(

2 Cirrat Cirrat | Web | 3. února 2011 v 12:06 | Reagovat

Lidi, kteří si berou to, co jim nepatří, jsou prostě takoví, kteří si evidentně neváží úsilí, které muselo být vynaloženo, aby někdo něco získal. Buď to nechápou, nebo jim jde jenom o sebe. Tečka.

3 Babe Babe | Web | 3. února 2011 v 20:17 | Reagovat

Babe ukradlo jsenom jednou v Globusu baterky. Matka je nechala vedle pokladny, protože sme na to neměly s sebou tolik peněz, ale já ve svých třech letech jsem se domnívalo, že je tam dala a zapoměla na ně, takže jsem je tedy vzalo :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick