Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

"Život" po smrti & reinkarnace

7. ledna 2011 v 20:14 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
Tak tedy, dovolte mi, abych se také vyjádřila k Tématu Týdne. To, co je po smrti a celkově duše člověka mě zajímá, takže bych si tohle téma nechtěla nechat ujít. Jako z části věřící bych sice žádnou úvahu psát neměla - mělo by mi být jasné, že půjdu buď do nebe, nebo do pekla. Ale ne, tomuhle už opravdu nevěřím. Stejně se mi ale líbí výrok z pohádky "S čerty nejsou žerty" - ať už peklo bylo, či ne, vymyšleno bylo dobře.

Moc by mě zajímalo, co nás potom čeká, ale chtěla bych se to co nejrychleji dovědět,ale
jinak, než předčasnou smrtí (ne, nechtěla jsem být morbidní :D). Někteří vypráví o světle na konci tunelu; no jednou uvidíme. Na to, zda existuje nějaký posmrtný život, věřím. V tom případě mi ale spojení "posmrtný život" nedává smysl - de facto nám říká, že něco žije po smrti. V tom případě je to blbost - v tom případě není smrt nijak důležitý bod života, pokud se bude žít dál. A to by znamenalo, že naše tělo je tedy jakási schránka na duši. Takže vlastně my bychom mohli existovat ještě dřív, než jsme se tedy fyzicky narodili. Jak by se tedy zrodila naše duše?

O tomhle jsem hodně přemýšlela s kamarádkou a došlo i na téma, jež jsme někde zaslechly - že je vesmír a existence v něm tvořen myšlenkou. V tom mě napadla moje Otma - bylo by tedy možné, že by skutečně někdo takový mohl žít z naší myšlenky, jako energie? Pokud ano, taky by to bylo pro mě celkem logické. Ne, to už jsem nějak odbočila od toho původního zaměření, avšak i tohle s tím nějak souvisí.
Samozřejmě jsme probraly i reinkarnaci. Na to máme ovšem každá jiný názor. Zatímco já v ní věřím, ony tvrdí, že je to hloupost - prý i kdyby se dalo v hypnóze vyvolat nám jakési "vzpomínky", byly by to vzpomínky či události v životě našich předků a ne v našich minulých životech. Kdyby to šlo, zajímalo by mě, kdo jsem byla a kdy jsem žila. Která z nás má pravdu, to se asi jen tak nedozvíme. Každopádně, pokud by se potvrdil ten můj názor, znamenalo by to již zmíněnou otázku, jak tedy vzniká naše duše.

Ale je prý dokázané, že smrtí život nekončí. Tudíž není třeba se jí bát. Zajímá mě, v jaké podobě si pro mě přijde. Jen doufám, že to nebude bolet.

Věříte, že něco po smrti bude, nebo na reinkarnaci?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kira Seigi Kira Seigi | Web | 7. ledna 2011 v 20:47 | Reagovat

Věřím v to, že po srmti se člověk narodí zase jako někdo jiný. A tak pořád dokola.

2 marieke marieke | Web | 10. ledna 2011 v 12:54 | Reagovat

Jelikož se zajímám o jednu z odnoží hinduismu, tak na reinkarnaci, karmu a podobné věci věřím. Co se týče té hypnózy-nevím, proč bych si v ní měla vybavovat vzpomínky cizích lidí (byť to byli mí předkové) a ne svoje. Takže myslím, že dobře vedená regresní hypnóza u které je odborník, může něco z minulých životů osvětlit.
Jinak mám o reinkarnaci takovou malou knížečku, která se jmenuje Návraty-nauka o reinkarnaci a jsou tam krásné příběhy k zamyšlení.

3 Executor Executor | E-mail | Web | 20. prosince 2015 v 11:03 | Reagovat

Boli prípady detí, ktoré vedeli/pamätali si informácie, ktoré nemohli vedieť aj bez hypnózy. To s tou genetickou pamäťou je zvláštne, veď by to bol objav sám o sebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick