Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Jak je to s AK?

24. listopadu 2010 v 13:36 | Monica Otmili |  Život kolem nás
No?

Když jsem dávala asi před měsícem přihlášku do autorského klubu, všechno bylo "při starém". Bylo tu staré komando, plánovaly se srazy… Značný podíl na tom měla např. Kittanya. Ale to už se sem tam ozývaly ohlasy, na její přísnost a já nevím co ještě. Padaly urážky a Kitt se rozhodla to tady zabalit. Musela na všem pracovat celkem dlouho a myslím, že měla dostatek odhodlání. Ale pravděpodobně jí už všechno přelezlo přes hlavu a ona odešla. Definitivně i z blog.cz. Nebyla jediná. Myslím, že z původního komanda zbyla na blog.cz jen Ambar. Krátce na to se na stránkách AK objevil článek. S tím, že autorský klub končí atd. Článek vyvolal velkou odezvu, všichni se snažili klub zachránit. Bylo nabráno nové komando, pozměnila se pravidla, která však byla za dva dny zase vrácena na původní. Zmatek. Vzešla "hádka" o tykání či vykání (teda jestli jsem to dobře pochopila) mezi M. L. Jungem a nevím kým dál. Nic méně AK zůstal zachován.

A právě M. L. Jung má na starosti srazy a členy. Jak tak koukám, tak poslední přijatí byli rozsouzeni 2. listopadu, což je před dvaadvaceti dny - tedy skoro před měsícem. Mrkla jsem na předchozí měsíce a nestačím se divit! Vždyť se přijímalo asi jednou nebo i dvakrát týdně. Tak kde to tedy vázne? Celkem bych byla ráda, aby se to pohnulo, protože také čekám na rozsudek. Už jsem někde kolem třicátého místa. Dokonce jsem "mluvila" s jednou AK blogerkou, a té se dlouhé čekání na nové příchozí také nelíbí. Kolik nás ještě je?

Články s tématem, zda je AK elita či není, se zde začaly objevovat v tu dobu, co se začínaly ozývat negativní reakce na Kittanyu. Tak tedy vyjádřím taky svůj názor. Podle mě AK něco jako elita je. Při nejmenším je to aspoň skupina lidí, kteří mají své blogy a články více na úrovni. Když se totiž podíváte na nejnovější články, co vyšly na blozích mimo AK, zjistíte, že minimálně 30% z nich tvoří články Twajlajt maniaček/ků, další část a to asi 25% jsou pixelky a SBéčka, 25% jsou další žvásty o celebritách, asi 12% jsou bohužel články zkopírované, nebo články o pěti větách. Nikomu to neberu, třeba to někoho zajímá, ale myslím, že spoustě lidí se to také nemusí líbit. Zbytek tvoří články, které jsou na úrovni a dají se číst. Jenže každých pár sekund vychází nové a nové články, takže nějaký "lepší" nebo takový, co by nás mohl zajímat je celkem těžké najít (mimo AK).

Myslím, že blog by měl být našim dílem, mělo by z něj vyzařovat to naše "Já". A ne cizí tvorba, popř. klábosení o celebritách. Na mě takové blogy působí tak, že nám autoři nemají co říct. Pořád opěvovat hvězdy, Tvajlajt a přidávání pixelek mi nepřijde zrovna dobré k zaujmutí. A krom toho, jak dlouho takový blog vydrží? Pokud vím, moc dlouho ne. Faktem je taky věk těchto blogerek/rů. V dnešní době pomalu není nic neobvyklého, mít blog ve třetí třídě, což je tak v devíti letech. Co osobitého vyzařuje z blogů plných Tvajlajtu a pixelek? Já myslím, že mnoho ne. A proto mě celkem doráží, když si takovéto děti dělají reklamu tím, že všem do komentářů cpou "pozvánky" na jejich blog. Na druhou stranu netvrdím však, že i mladší blogeři nemůžou mít kvalitní články. Mrkněte třeba na mladou autorku The.

Ano, AK je také jakési prostřednictví, jak vlastně dělat reklamu na svůj blog. Jenže dostanou se tam (teda měly by) jen blogeři, co mají okolí co říct a jejich blog je kvalitní a autorský. A pak se děti diví, že když na takovýto blog hodí reklamu na svůj blog pixelkový, že blogeři na ně negativně reagují.

Zastávám tedy k AK určitou úctu a zároveň doufám, že se přijímání rozhýbe.
Co váš názor na AK či komando?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 without-rain without-rain | Web | 24. listopadu 2010 v 13:54 | Reagovat

moc pěkný blog prosím kukni i ty na můj právě ho rozjíždím :)

2 The The | Web | 24. listopadu 2010 v 14:47 | Reagovat

Jé, krásně skrytá reklama na mě! :D
(Jestli jsem v době minulé kvalitní články měla, teď asi vymizely. Viz můj poslední článek například. :D)
Můj názor na celé tohle znáš. Za co jsem ráda je, že už v AK jsem a na přijímání tedy čekat nemusím. Ale přijímání mi vážně chybí..

3 Janinka Janinka | Web | 25. listopadu 2010 v 13:12 | Reagovat

Kdo ví, jak to s AK dopadne....

4 marieke marieke | Web | 3. prosince 2010 v 22:19 | Reagovat

Rozsudky a komando? To zní trochu děsivě :-) Pár článků jsem si o AK přečetla a moc mi tento klub sympatický není (resp.ti "nahoře", kteří vymýšlejí pravidla), ale má to výhodu v tom, že si člověk může najít dobrý blogy přímo tam a neprokousávat se tisícovkami BloGííísKů o ničem, jak jsi zmínila.
Jinak mi nepřísluší hodnotit, na tomto serveru nebloguju, ale mám tu pár oblíbenců.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick