Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Klid místa posledního odpočinku

17. října 2010 v 14:22 | Monica Otmili |  Život kolem nás
    Pěkné, tajemné, tiché, opuštěné ale přesto plné se rozkládá toto místo. Sem tam zahlédneme ráno nějakou tu babičku, co pilně každý den chodí pečovat o hrob svého zesnulého manžela. Nebo možná objevíme pár procházejících se lidí, co si nejspíše urovnávají myšlenky v hlavě. Nebo dětičky, které si včera přečetly zaručený návod, jak vyvolat duchy. Ostatní lidí přijdou jednou za čas, nebo se místu striktně vyhýbají. Hřbitov. Místo posledního odpočinku. Ale ani tady nemohou někteří mrtví spát. Proč? Nemůžeme jim to dopřát? My možná ano, ale druzí nejspíše ne.
   Hned druhými nejčastějšími návštěvníky po hromadě babiček bývají ti, kteří nejspíše nešli poklidit a pomodlit se za milovaného člena rodiny. Vandalové - hajzlíci, kteří akorát maří výzdobu pracně vytvářenou zmiňovanými babičkami a celkově ruší poslední odpočinek. Na hřbitově přeci není v nočních hodinách živé duše a dá se tam krásně vydělat. Tak proč to nezkusit? Protože jakákoliv krádež či poškozování kdekoliv je nedůstojné a tím spíš na takovémto místě! Smutící lidé zde nosí výzdobu pro památku svých členů rodiny/přátel a ne pro to, aby si někdo nahrabal kapsu v zastavárně nebo se kochal při kopání do pomníků/svíček či jiné výzdoby. Ve zprávách je toho stále plno. Nejvíc mě dokáže naštvat, když někdo poškodí nějaký významný hřbitov, kde jsou např. ostatky veteránů či obětí ze světových válek, koncentračních táborů, či významných osobností. A jaký je pak vztek těch, co se pilně starají déšť nedéšť, mráz nemráz?!? Mají to za potřebí? Musí se tohle dít i na místě, které má být klidem mrtvých a svatostánkem zesnulých? Já to považuju za vrchol drzosti!
    Jinak hřbitov nenavštěvuju moc často, ale když jej navštívím, obvykle s babičkou, ráda se procházím mezi hroby a obdivuju starost některých lidí, různé dekorace, styly, krásné pomníky. Jako by hřbitov ani nepatřil do hluku velkoměsta. Všechno je tak klidné, mírumilovné. Teda většinou - o vandalech, kteří "pracují" v klidu a potichu jsem ještě neslyšela.
    Vandalové - nechte mrtvé i jejich místo na pokoji, tady cesta k zbohatnutí či legraci vážně nevede. Vede jen k zlobě a znepokojením.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 teepek teepek | 17. října 2010 v 14:36 | Reagovat

JJ

2 Leňule Leňule | Web | 17. října 2010 v 15:20 | Reagovat

klásnej blog....:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick