Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Draze a nekvalitně?!?

10. října 2010 v 0:20 | Monica Otmili |  Rukověť spotřebitele
Mé úvahy se sem řítí zase. Tentokrát jsem ani nevěděla, do jaké rubriky bych měla toto zařadit. Co se kde děje ? ale vyhrála. Ano, skutečně se to děje a nejspíš ve všech vyspělejších státech a v naší slavné Unii také. A ví o tom defacto každý a nic se s tím nedělá.

O čem přesně přemýšlím? Inu v Anglii už jsem věděla, že nějaký takovýhle článek napíšu. je to jeden z mých postřehů. Někteří určitě znáte můj "seriál" Levně, ale kvalitně, který najdete v Náhzorech a úvahách. Jak se zdá, bude stále pokračovat. Tak se trochu zamyslete - budu psát o potravinách, které jsou vzhledem ke své "kvalitě" neuvěřitelně předražené. Nevím, co se vybavuje vám, ale mě okamžitě napadají nejméně 2 fastfoodové řetězce. Ano, řeč je o McDonaldu, KFC a několika dalších, sice už méně oblíbených, ale přesto pbych je nejradši sprovodila ze světa.
McDonald, KFC atd. jsou oblíbené snad u všech. Řekla bych ale, že nejvíce asi u dětí a dospívajících - (naneštěstí) mojí věkové kategorie, což jsem do nedávna nechápala a opět začínám nechápat. Jdu do hudebky kolem jednoho proklatého káefcéčka a co nevidím - hlouček 12-15-tiletých. Na to si ale už nejspíše ostatní zvykli. Tak proč se s tím ale já nehodlám smířit? V Anglii jsem dostala jasnou odpověď. Jediné, co jsem kdy v mekáči jedla, byly jejich slavné Chicken Mc Nuggets. začala jsem s tím asi před rokem. Ale ne třikrát týdně, ale maximálně tak 2krát do čtyř měsíců. A nyní končím. Jak s mekáčem, tak káefkem. No dlouho mi to nevydrželo. Nedávno (v Anglii) mi to konečně došlo. Už dřív jsem věděla, jak je to nezdravé, tak ale co, že? Jenže teď mě definitivně přešla chuť. Já už prostě nebudu do sebe cpát ty předražené blivajzy! Jednou jsem si v Anglii došla pro "nugetky s hranolkami". Jakmile jsem nahlédla do "kuchyně", začal se mi zvedat žaludek. Kvalita McDonaldů v Anglii je mnohonásobně horší než u nás, což teprv v domovské Americe. Jak se zdá, kuchyňské stoly a nádobí umyjí tak maximálně v neděli a celý týden se jede dál. Taky to podle toho i vypadá. No co, odnesla jsem si své "jídlo" spolu s kamarády ke stolu. Jenže co nevidím? Asi u třech stolů sedí maminky s maximálně tak dvouletými dětmi, které se cpou Happy Mealem. Aha, tady si ze mě bu´d někdo střílí, nebo mě asi třefí šlak! Vždyť ti lidé jsou dospělí, mají už děti. Je sakra nenapadá, co to do nich cpou? A řetězce ještě takovéto "chytráky" lákají na různé happy mealy a jánevímnacovšeckodalšího ve kterém ještě dostanou děti hračku! Takže dvou tří-leté děti co se nedávno naučily jíst ovoce jinak než v přesnídávce se budou tímhle vysoce ultra levnými zdravými "pokrmy" cpát? Já nevím čím to je, zkrátka asi někdo nemá rozum, nebo je mu kvalita potravin někde u zadní části těla.
Jak jsou vlastně tyhle nekvalitně vyrobené předražené potraviny zdravé, to víme moc dobře všichni. Mnohem víc mě štvou různé reklamy, které "kvalitu a zdravost" tohohle ještě propagují. Vsadím se, že jste zvlášť v minulém roce na nějakou takovouhle zaručující prospěšnost potravin vašemu tělu stopro narazili. Příklad z mé rodiny: Asi před rokem jsem v Rytmusu života, který máma ráda kupuje a já jí ho s oblibou beru (no jo, bravíčka a jiné nesmysly už mě zkrátka neberou, i když jsem ve věku, kdy by měly) objevila reklamu na již zmíněný Happy Meal. Tahle reklama přímo vybízela malé děti s rodiči do mekáče. Hlásala, že z toho mají požitek rodiče i děti - rodiče jim dávají zdravé věci, které chutnají dětem a dostanou k tomu ještě hračku. Jinak řečeno zdravé jídlo plus zábava. (No ty chemikálie, ještě než se do řetězce dostaly možná zdravé byly, ale nyní...:D ) Autora této reklamy i celý mekáč bych nejradši zabila. Co je sakra mna předražené mrňavé porci "jídla" spolu s hračkou z Číny zdravého? Že by jenom papírová krabička která byla někdy vyrobena ze dřeva a potom zrecyklovaná? Vždyť to není nic víc, než chemikálie s nedobře upraveným blivajzem. Přemaštěný cheeseburger s 2% chemicky vypěstovaného ubohého plátku salátu (ten by možná mohl být aspoň trochu zdravý) s 3.5% odporného sýru (který zřejmě seženete jedině u McDonald's) s 40% nedobře upraveným masem a zbytkem push-up housky* zřejmě dobře chutná, ale v reálu co se zdravosti týče, stojí za houby. Mé oblíbené nugetky nejsou nic jiného, než rozmixované tělo kuřete minus velké kosti s přísadou zhuštovadel obalené v blivajzu, jehož složení podle mého názoru radši ani popisovat nebudu. (Pardon, že jsem to napsala zrovna takhle, ale myslím, že to bylo potřeba.) A hranolky jestli jsou vůbec z brambor čert ví. Jo 20-30% jim neberu, ale složení zbytku by mě velice zajímalo.
Nechme rozpis blivajzů už být, protože se vsadím, že nikdo už na to nemá žaludek (ani já) a vrátím se zpět k tématu mého obědu v Anglii. Perný den s mekáčem mi ještě neskončil. Odpoledne mi začalo být nesnesitelně špatně od žaludku, že jsem sotva s podporou kamarádky došla do domu host-family. Nebylo pochyb z čeho mi bylo 2 dny špatně. Ani zvracet jsem nemohla - chemikálie-hnusy se asi vyzvracet nedají. Už jsem se bála, že návštěvou oblíbeného fástfůdu jsem si zadělala na střevní chřipku či něco horšíjo. Tím bych chtěla upozornit, že znám dvě osoby, které dostaly z "jídla" z fastfoodu salmonelu... Konkrétně opět mekáč a KFC.
Všichni tedy ví, co je to vlastně za svinstvo, zbývá otázka, proč se s tím nic neudělá? Právě z těchto řetězců, alkoholu a cigaret mají totiž státy obrovské zisky, jejichž ztráta by byla dost špatná. Takže se opět všechno točí kolem byznysu. Tak ale proč se aspoň kvalita těchto potravin či jejich výroby nezlepší? Copak i tady se musí ušetřit? Mimochodem McDonald začínal jako jedno občerstvení na jedné benzince patřící starším manželům v Americe už nevím před kolika lety. Vsadím se, když se to rozšířilo po jejich rodině, tak to zas až v tak špatném stavu nebylo.

V dnešní době bohužel nemůžeme 100% vědět, co jíme. Ale to nejhorší, u čeho aspoň velkou podstatu špatnosti známe bychom mohli omezit. Já už jsem začala - tak rychle jak jsem začala s fastfoody, tak rychle s nimi končím. Sice nebydlím v Opavě, ale s ochotou jsem se připojila na FB do skupiny opavanů, kteří zkrátka měkáč ve svém městě nechtějí. Dobrou chuť těm, kteří zkrátka i přez veškerá varování uvěří sprostým reklamám, či jen měnit jídelníček nechtějí. Doufám, že si to některé děti-teenageři přečtou, nebo jim to dojde z jiných zdrojů.

V dnešní době bohužel nemůžeme 100% vědět, co jíme. Ale to nejhorší, u čeho aspoň velkou podstatu špatnosti známe bychom mohli omezit. Já už jsem začala - tak rychle jak jsem začala s fastfoody, tak rychle s nimi končím. Sice nebydlím v Opavě, ale s ochotou jsem se připojila na FB do skupiny opavanů, kteří zkrátka měkáč ve svém městě nechtějí. Dobrou chuť těm, kteří zkrátka i přez veškerá varování uvěří sprostým reklamám, či jen měnit jídelníček nechtějí. Doufám, že si to některé děti-teenageři přečtou, nebo jim to dojde z jiných zdrojů. Nikoho odrazovat nechci, chci jen, abychom se zamysleli. Pokud zkrátka chceme, aby nejčastější úmrtí ve vyspělých státech nebyly způsobené infarkty, musí většině dojít, že fastfoody nám k tomu nepomohou, právě naopak. Pokud jsem se tímto dotkla McDonaldu, KFC, jiných fastfoodů či jejich příznivců, omlouvám se, ale je to můj pouhý názor, který ovšem nic bohužel nezmění, ale třeba něčemu pomůže. Platí přeci svoboda slova, ne?
*Push-up houska = houska, která po zmačkání v dlani zmenší svůj objem cca o 70%
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 The The | Web | 10. října 2010 v 14:12 | Reagovat

Ale zase - přísady do jídla v McDonalds se strašně kontrolují. Například ty saláty. Taková přísná kontrola..ale souihlasím s tebou, nedá se to jíst pořád a když to jedí malé děti..tak to podle mě zase tolik nevadí. Jen to nesmí jíst pořád.
Jinak článek pěkný a vcelku s ním souhlasím.

2 veruce veruce | Web | 13. října 2010 v 19:50 | Reagovat

Tak u nás se řekne drahé a nekvalitní, ale v domovské Americe jsou to řetězce, kam chodí jíst ta spodní vrstva, kdežto u nás za to (kvůli stejným cenám po přepočtu, nebo tak nějak to je) chtějí skoro nic, kdežto u nás potom ty částky člověk nechápe. Tedy spíš já nechápu lidi, co tam chodí, ať už kvůli "kvalitě" nebo kvůli cenám. Hambáč si udělám stokrát lepší za tutéž cenu, těstíčko na kuře taky není problém a dám za to míň. Ostatně do mekáře a podobných moc nechodím (= párkrát jsem tam byla, naposledy je to rok zpátky) a ani nehodlám začít.

Jinak dost výstižný článek, snad pak těm davům teenagerů někdy dojde, že utrácejí nesmyslné částky prakticky za nic. Orientace na malé děti mě ale děsí.

3 veruce veruce | Web | 13. října 2010 v 19:52 | Reagovat

Jsem se do toho zamotala - v Americe za to nechtějí skoro nic a u nás přemrštěně moc, takže u nás potom ty částky člověk nechápe.

Tak ,)

4 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 14. října 2010 v 12:38 | Reagovat

Ja som v mekáči bola len raz...jedlá su tam malé a drahé..ked už chcem hamburger poznám aspon tri miesta, kde ho zozeniem dvakrát taký veký a v prepočte omnoho lacnejší...ale celkovo..tie fasfoody sú naprd...a potom že v amerike je to samá obezita...u nas by to blo asi rovnako, lenze "nastastie" je väčšina obycajnych ludi prilis chudobná na to, aby si nieco take mohla dovolit :D
Ja síce už domacu stravu nejedávam, pretože som v podstate od rana do vecera v skole, ale radsej si kupim nejake normalne pecivo za pár centov než nejaký tučný hamburger za pár eur, pričom z oboch sa dokážem najest rovnako :S

5 Aňa Aňa | Web | 15. srpna 2012 v 15:24 | Reagovat

Já už sice odrazená jsem, ale tohle byla poslední kapka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick