Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

A zase volby

16. října 2010 v 13:46 | Monica Otmili |  Politické okénko
   Včera ve dvě odpoledne se otevřely volební místnosti a nastal humburk. V televizi se pomalu nemluví o ničem jiném a mezi lidmi je to také téma číslo 1.  Už tak dva týdny před, byly města zahaleny plakáty a upoutávkami. A kampaň se v posledních čtyřech dnech pěkně rozjela.

   Asi každý má na naši politiku jiný názor a  nesnášenlivosti mezi přívrženci různých stran taky nejsou nic nového. Já zde nechci popisovat vše, co mi vadí či nevadí, ale něčeho se stejně "ujmu". Když vidím po volbách (nebo i jindy), jak se naši politici zkrátka neumí domluvit, je mi z toho na nic. Oni když přeci šli do politiky, tak museli vědět, co je bude čekat. Takže když v ně má (nebo by aspoň měla mít) část národa důvěru, a oni nejsou schopni jednat, tak to není moc dobré. Jejich jednání jsou ze značné části vlastně hádky, ostatně to popisují všechna média, tak na tom asi něco pravdy bude.
    A teď i před jakýmikoliv volbami se přetahují o voliče, nabízejí, slibují, přemýšlejí, všichni chtějí mít navrch, zkrátka chtějí si omotat kolem prstu jak ty nezkušené mladé či starší voliče, tak i těm de facto pevně rozhodnutým chtějí aspoň pozměnit jejich mínění. A tak startuje předvolební kampaň. A kampaně já tak nemám ráda! Když se na to vlastně podíváme, je to takové oblbování občanů. Jako vždy naslibují i to, co nejde splnit a myslí si, že se na to lidi chytí. Avšak je pravda, že část se dokonce opravdu chytí. Ale to samé dělají všechny strany a některé dokonce slibují vzájemně něco jiného (pravice vs. levice). Jenže i kdyby v reálu nějaká slibující strana zvítězila, stejně by spoustu svých slibů nemohla uskutečnit. Vždyť to není možné. Stejně mezi to vlezou jiné věci či problémy, které se budou muset vyřešit dříve, popř. část jejich nápadů bude zamítnuta. Nejvíc mě rozčiluje slibování zvýšení platů, důchodu (oblbování důchodců), sociálních dávek a jánevímčehovšeho. Štve mě to z prostého důvodu - tohle udělat nepůjde, jelikož jsme zadlužení. A zvyšovat platy v zadluženém státě je jako tahání peněz z černé díry. A i kdyby to náhodou vyšlo, stejně by se to zvedlo o pár desítek korun a to lidi omámené kampaní asi moc nepotěší. A za druhé kampaně stojí klidně i miliony korun, které by se mohly využít úplně jinak. Například na příspěvky postiženým, kteří nedávno o značnou část pro ně důležitých peněz přišli.
   Na druhou stranu zase bez kampaně by to nešlo. Ale musí být tak přehnaná? Nebo někdy i urážlivá? (Vemme si příklad z kampaně na parlamentní volby ODS s nápisem Nečas vs. Paroubek s připojenou smějící se fotkou pana Nečase a mračící fotkou pana Paroubka. Tohle asi nebylo nejvhodnější řešení.) Když se teď v Praze trochu poohlédnete (a to skutečně jen trochu), všude vidíte reklamní kampaň. Mnohdy i dvou stran vedle sebe, což mi přijde směšné hlavně v případě, když je jedna strana pravicová a druhá levicová a obě slibují něco jiného :D
    Zpátky k ceně kampaní. Co takhle strana KDU-ČSL, co se díky své kampani v parlamentních volbách dokonce zadlužila, a ještě se ani do sněmovny nedostala? Je to k vzteku jak pro politiky, co do toho vložili úsilí, tak pro lidi, kteří je volili, neboť místo slibů ještě zadlužují. Je to v tomhle případě vážně tak nutné? Kampaně by se zkrátka podle mého názoru mohly omezit.

    Co se týče voleb, jsem moc zvědavá, jak to dopadne. Doufám, že dobře a bez výrazných hádek a humburku. Pořád si říkám, že zaplať pánbůh, že ještě volit nemůžu. Nevím, jak vám, ale mě je nejvíce sympatická SPOZ, tedy Zemanovci. Miloš Zeman byla dobrý politik, a kdyby byl volby prezidenta asi před 7 roky vyhrál, mohlo by to u nás vypadat jinak. Škoda že po parlamentních volbách odstoupil. Hlásněte mi v anketě vaši preferenci politických stran, aspoň se dozvím, jaká je situace, protože bavit se o preferencích u nás ve třídě, kde mají o stát a jeho budoucnost zájem maximálně 3-4 lidi je na houby. Včera jsem to do školy "napálila" se zajímavým tričkem. Vyfasovala jsem totiž také kampaňový dárek od ODS. S kamarádkou jsme si ho rozdělili a doma jsem tričko trochu poopravila. Využila jsem nápis ODS, ale tím nemyslím, že jsem výhradně proti ODS,
tím chci zmínit i ostatní politické strany stále jen slibující, které slibují skoro vždy to samé. Takže kdo viděl mladou holku lítající po Praze nebo po škole s tímhle tričkem, jsem to já J.
triko1

   triko2    Nedávno jsem narazila, ale na papírek od KSČM, který hlásal o naší situaci za komunistů. Šlo o to, že jsme patřili mezi nejvyspělejší státy světa s velmi rozvinutým hospodářstvím a domácí výrobou. Jakmile se otevřely hranice, začal sem proudit levný dovoz z Číny a naší výrobu de facto převálcovává. Naše vyhlášené produkty a továrny zdražují, upadají, či krachují (nedávno OP Prostějov) a jestli to takhle půjde dál, vlastně budeme zcela závislí na dovozu. Papírek mě vážně vedl k zamyšlení. Tím nechci říct, že bych sympatizovala s bývalým režimem, který byl velice nefér, ale byly i nějaké výhody. A ani tenhle papírek by mě v dospělosti nepřesvědčil, abych volila KSČM, ale spíš obdivuju, že někdo na ve své kampani zdůrazňuje holou skutečnost popřípadě budoucnost, která nejspíš skutečně jednou zavládne.

    No, nebudu to už dál rozvíjet, myslím, že částečný názor jsem zde vložila, zájem o budoucnost občanů mám. Ostatně se stačí podívat párkrát na zprávy, abychom byli v obraze. Takže když dnes vypadnu ven a uvidím důchodce nesoucí volební lístek nejspíše pro ČSSD, která stále slibuje zvýšení důchodů, nebo mladé rodiny, které budou nejspíše volit ODS slibující zlepšení školství a různé výhody pro rodiny, budu ráda, že tohle mě bude čekat až za pár let. Jinak máme vlastně dobrou možnost volit svobodně ne jen jednu stranu, jako to bylo za minulého režimu. A to co si zvolíme, to budeme mít. Takže volme rozumně a nehleďme tolik na reklamy.
A koneckonců naši politici jsou taky jenom lidé, kteří toho mají hodně a ne jen kouzelníci, kteří mávnutím ruky docílí všeho (tedy pokud nejsou ve vládě pouze pro peníze, ale pro stát, a já věřím, že ti, co bojují za stát, tvoří velkou většinu).

(Tímto článkem jsem se nechtěla nikoho dotknout, žádného politika, ani politické strany, pouze jsem jen vyjádřila svojí úvahu, kterou nechci nikoho napadat.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 DementiQ x) DementiQ x) | Web | 16. října 2010 v 23:15 | Reagovat

Ahoj,na blogu mám článek o rozmazlených dětech. Co si o tom myslíš ,když rodiče nezvládají děti vychovávat a z dítěte vyrůstá "postrach" všech lidí okolo ? Napiš názor sem > http://dementiq-dementiq.blog.cz/1010/rozmazlene-deti
Děkuji za tvůj názor :)

2 Alex Alex | Web | 17. října 2010 v 12:24 | Reagovat

Jasně, máš pravdu... Teď se na to taky dívám jinak... Nemohli za to rodiče, za to propadnutí. Mohla jsem za to i já ale zkouška to nebyla, to už vím. Já se neučila sama, protože jsem byla líná a čekala jsem to od nich. To, že mě budou popohánět... To je jedna věc. Další je to, co jsem napsala o rodině...
Mám strašně moc ráda děti, ráda hlídám moje synovce nebo neteř ale nedokážu si představit, že já sama bych měla děti. Počítám s tím, že můj názor se změní, jak říkáš, ale teď to tak prostě nevidím. :):)
Děkuji za názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick