Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

A je po Anglii...

8. října 2010 v 22:21 | Monica Otmili |  Postřehy (nejen) odjinud
Tak jsem se vrátila "šťastně" zpátky, což se rovná, že moje místečko už nebude opuštěné. A s návratem si vezu spoustu zážitků, suvenýrů a poznatků. O některé se i podělím, jiné si nechám pro sebe. Každopádně těch 14 dní jsem si užila - aspoň mě to vyklopilo z toho divného splínu, který je kolem mě už delší dobu (no, to jsem ještě nevěděla, jaké to bude po návratu). Tudíž se vracím k mé blogové činnosti - články, povídka a že by i nějaké fotky? No, v Anglii jsem si pokoupila i něco málo ke zlepšení mého vzhledu (no, módní kritici by mě stejně odpálkovali, ale koneckonců koho to zajímá, že?), že bych se vyfotila a uveřejnila zde mojí první fotečku, čímž bych vlastně narušila svou anonymitu? No, máte štěstí, že nejsem moc fotogenická, tak zase tolik brzo to nehrozí.
Jinak stačila jsem se celkem dost spřátelit s některými spolužáky a toho si moc cením. A také jsem zažila, jaké to je, když máme naprosto zkaženou náladu z činnosti druhých. Kouření, alkohol...v 8. třídě základky. Ne, že by se to týkalo někoho z mých přátel, ale některé poznatky o ostatních mě i přes očekávání dost překvapily.
A co dobrého jsem si vlastně odtamtud odnesla? Hlavně zlepšení komunikace v angličtině a příjemně mě překvapilo, že rozumím mnohem, mnohem více než minulý rok. A to je za jeden rok kus práce. Když si vybavím Španělsko, kde 6-tiletá výuka angličtiny se rovná nulové komunikaci, tak se nestačím divit. Jinak se mi moc líbilo spousta výletů - místa, kde je pocit se vzpomínkami na minulý rok nádherný. Taky rodiny byly moc fajn. I když to jídlo... No jo - jídlo a já to nikdy nebyla dobrá kombinace. ne, nejsem žádná anorektička, že bych nechtěla jíst kvůli posedlosti módou, ale já se prostě teplých jídel tolik nenajím. Někdy by mi stačily i porce pro prvňáčky. Kdežto po ovoci a sladkostech bych se utloukla.
Jeden z mých zajímavých poznatků jsou elektrické spotřebiče a jakákoliv elektrotechnika. Ptáte se, co je s nimi? Já nevím, ale asi se na mě zkrátka spikly a nemají mě rády. Mám co dělat s počítačem, spolupráce s mikrovlnkou a myčkou je u mě nulová - inu ani jedno z toho nepotřebuju k životu tak nutně. Některé televize mi taky dají zabrat, ale na iPody nebo MP3 zkrátka nejsem. Nejen, že s tím neumím pracovat, je mi úplně u pr*ele nejnovější iPod, ultra tenký foťák 12 mega pixelů, dotykový mobil, mini notebook. Já zkrátka nikdy na elektrotechniku nebyla a ovládat to neumím. Jo, co mi stačí jsou vypínače, internet a mobil, co pojme i přehrávač hudby a foťák. Kolik žárovek jsem už rozbila cupitáním po koberci... No, ale tohle jaksi k mému článku nepatří, ale stejně to na mě bylo v Anglii moc poznat. Dále pak bylo velmi populární slovo Šuplík, jehož popularitu doteď nechápu, ale jeden večer stálo mě a Tery nervy (na dlouhé psaní).
Co mě ale neskutečně vytáčelo je hold chování ostatních. Dobře všichni vědí, že ty učitelky i řidiči nás mají plné nervy, a jejich ignorace a nevnímání napomenutí je vážně vrchol. No, aspoň s partou pěti kámošů jsme se jim složili na bomboniéru a já pronášela děkovnou řeč :) A mrzí mě, že sedmákům a osmákům prostě nedochází, že chování ála zoo v Londýně není jak normální a bezpečné a hranice drzosti jaksi pro ně nejsou viditelné. Bohužel patřím mezi ně, ale nelíbí se mi to.
Jinak každé dopoledne byla výuka v Grosvenor Church, což byla naše provizorní škola. A odpolende byly různé výlety hlavně po Devonu - Exeter,Lynton, Lynmouth, pobřeží oceánů - Woolacombe,... Asi nejkrásnější výlet byl Tintagel - zřícenina hradu krále Artuše v Cornwallu s nádhernou krajinou jejíž fotečku si neodpustím :
tintagel
Tak strašně jsem se netěšila na příjezd. A kdybych věděla, co mě čeká doma, nikdy bych se nechtěla vrátit...
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 The The | Web | 8. října 2010 v 22:42 | Reagovat

Ale no tak. Bude líp.
Já se právě taky vrátila..a taky ne do nejhezčího..ale bude líp. :)
A víc k tomu nějak nemám, co říct, jsem strašlivě unavená..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick