Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Poprvé a naposled?

11. září 2010 v 22:18 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
  Dlouho jsem přemýšlela, co vlastně napsat. Vždyť pod tímto pojmem každý myslí něco jiného. Tak co určitého přesně si mám vybavit? Co to tedy znamená? No já myslím, že každý ví. Je to... Nevím, jak  se vyjádřit.

   Je toho tolik, co zažijeme v životě poprvé. Poprvé spatříme světlo světa, půjdeme do školy 1. září,poprvé školu změníme, poprvé na koncert, poprvé ochutnat něco nového,poprvé se zamilovat, poprvé někoho políbit, poprvé zažít pořádný adrenalin, poprvé v letadle, první článek na blogu... Atakdále atakdále:) . Jak tedy napsat něco čitelného o tom všem, co je poprvé? No, zkusím to, ale nebuďte zklamaní.
  Těšit či bát se, když nás čeká něco poprvé? Záleží na co. Člověk, který má hrůzu z toho, kolik letadel nedoletí se asi na svůj první let moc těšit nebude. Máme jedinečnou možnost, vybrat si, jestli chceme vyzkoušet něco nového. (No, nástup do první třídy si asi nikdo nevybral...) A co když neco chceme zkusit ale zároveň se bojíme? No, aby to taky nebylo poprvé i naposled. Jak se rozhodnout? To je na nás, ale zkusme si představit, že nás to láká, ale my se na to "vyflajzneme" a pak už nikdy nebujdeme mít tu možnost, zkusit si to. Nikdy... taky zajímavé slovo. Třeba na téma týdne.
   Někde se nám dostává podpory či rad, před něčím, co jsme v životě neskusili a budeme muset, nebo aspoň chceme. Prvňáčky hrdě vedou jejich rodiče do školy a podporují je, při prvním pracovním pohovoru nám přátelé drží palce, dívčí časopisy dávají rady, jak na skvělé poprvé...(všehovšudy známé; víte, co myslím). Ale platí, že ať už nás čeká poprvé cokoliv, nikdy se nenehme nutit. To z toho budeme mít místo zážitku houby. Inu co nechceme, nezkoušejme.
   Tím, že si třeba zkusíme činnost, která je pro nás nová, můžeme objevit nový koníček a s tím třeba i nové přátele. Na druhou stranu teda, proč vlastně něco nezkusit, i když se nám ze začátku moc nechce. Ale nutit se k něčemu, o čemž vímě, že z toho nebude nic dobrého, nemá cenu.

   Tak co na závěr? Ať cokoliv vyzkoušíme , většinou to v nás vyvolá nějaký pocit a zážitek do budoucna. Třeba setkání s Tarjou na MoRu ve mě zanechalo zážitek, který v životě nezapomenu. Ale máme prevní zážitky i špatné. Co se dá dělat? No, nějaká ta poprvé nás ještě čekají, jinými jsme už prošli.  Některá si můžeme vybrat, tak si pokud možno zachovejme pěkný zážitek.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 The The | Web | 11. září 2010 v 23:14 | Reagovat

Pěkný článek.
(Hehe, Theinka se zase zmohla na inteligentní komentář. Když já ti ale říkala, že nic inteligentního nevymyslím! :D Takže to ber tak jednoduše, jaké to je a nehledej v tom žádné skryté vzkazy. Prostě jsem teď líná a po sledování dalších epizod Higashi no Eden se mi nějak nechce psát inteligentní komentáře. :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick